do kasy suma: 0,00 zł

Czym kierować się wybierając koniki mechaniczne dla dzieci?

Czym kierować się wybierając koniki mechaniczne dla dzieci?

Konik mechaniczny dla dzieci to nowoczesna forma typowego konika na biegunach. Różnica polega na tym, że te mechaniczne dostarczają nieco więcej zabawy. Są mobilne, a „kłusowanie” na koniku mechanicznym pobudzi wyobraźnię, będzie wspierać równowagę oraz kondycję, a przy okazji wzmocni ręce, plecy i nogi. To doskonały pomysł na prezent.

Jakie rodzaje koników są dostępne?

Wybór jest naprawdę spory. Koniki nie tylko różnią się rozmiarem, ale także i maścią. Dziecko może wybrać czy woli mieć bardziej klasycznego konika o brązowej sierści, białego rumaka, baśniowego jednorożca czy egzotyczną zebrę. Co ciekawe na konikach mogą już jeździć dzieci w wieku 3 lat. Do wyboru mamy dwa rozmiary koników Ponycyle:

konik Small – wysoki na 73 cm z siedziskiem na wysokości 50 cm – dla dzieci od 3 do 5 roku życia,

konik Medium - wysoki na 90 cm z siedziskiem na wysokości 62 cm – dla dzieci od 4 do 9 roku życia.

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup mechanicznego konika?

Pamiętajmy, że jest to zabawka mechaniczna i powinna mieć odpowiedni certyfikat, który jest gwarancją bezpieczeństwa. Koniki Ponycycle otrzymały certyfikat amerykański ASTM-963, czyli standardową specyfikację poświadczającą bezpieczeństwo zabawek oraz normę europejską EN 71 również określającą wymogi bezpieczeństwa dla zabawek. Będąc pewnym jakości konika, możemy być spokojniejsi o pociechy, które będą z nich korzystały.

Kolejną rzeczą, którą warto zweryfikować jest samo działanie konika Ponycycle. Zobaczmy czy mechanizm jest na tyle prosty, że nawet 3-letnie dziecko nie będzie miało problemu z opanowaniem obsługi konika. Sprawdźmy też czy dziecko siedzące na zabawce ma stabilną i bezpieczną pozycję. Zabezpieczenie powinny stanowić „strzemiona”, które jednocześnie są pedałami, które wprawiają w ruch konika. Dziecko powinno bez trudu naciskać pedały.

Powinniśmy też zwrócić uwagę na pewne mniej oczywiste aspekty, które już niekoniecznie będą istotne z perspektywy dziecka. Ważne wydaje się to, czy konik mechaniczny jest ekologiczny, czy działa bez prądu, hałasu oraz spalin. Zwróćmy uwagę na to z jakich materiałów konik jest wyprodukowany, czy są one bezpieczne dla dziecka, wysokiej jakości, które nie zniszczą się po kilku użyciach. Zauważmy też, że konik mechaniczny powinien wspierać koordynację ruchową dziecka, pracę rąk, nóg oraz pleców.

Dziś wybór prezentu nie jest prosty. Na rynku zabawek są dosłownie tysiące propozycji i coraz trudniej zdecydować się na produkt, który spełni oczekiwania nie tylko dziecka, ale także rodziców. Konik mechaniczny od Ponycycle wydaje się być idealną propozycją, dzięki której dziecko przeniesie się w świat wyobraźni i przy okazji będzie ćwiczyć koordynację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium