do kasy suma: 0,00 zł

Promienniki na podczerwień cz. 1

Promienniki na podczerwień cz. 1

Informacje i często zadawane pytania dotyczące ogrzewania na podczerwień

Większość ludzi zna emitery podczerwieni głównie z sektora zdrowia. Tutaj lampa podczerwieni jest stosowana na przykład w leczeniu napięcia mięśni, przeziębienia lub przeciwzapalnych. Ale możesz także doskonale ogrzewać za pomocą paneli na podczerwień. Jakie są różnice, gdzie używane są promienniki podczerwieni, jak są zamontowane i wszystko inne można znaleźć w tym przewodniku.

Infrarotheizung als Handtuchheizkörper im Bad über der Wanne
PROMIENNIKI PODCZERWIENI MAJĄ WIELE RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ

Co to jest promiennik podczerwieni i jak działa?

Promiennik podczerwieni to grzejnik elektryczny oparty na zasadzie naturalnego promieniowania cieplnego. Terminy: "ogrzewanie falą upałów" i "ogrzewanie promiennikowe" są również powszechne. W przeciwieństwie do wszystkich innych systemów grzewczych, bezpośrednie ciepło jest charakterystyczne dla ogrzewania na podczerwień: nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, ale kopertę pomieszczenia lub wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu (podłoga, ściany i meble). To bezpośrednie ciepło, które jest bardzo podobne do ciepła promieni słonecznych, ludzie uważają za bardzo przyjemne.

Poza niską ceną zakupu, rosnącą popularność takiego elektrycznego grzejnika ściennego można wytłumaczyć przede wszystkim równomiernym rozpraszaniem ciepła. Pokoje pozostają ciepłe przez długi czas, nawet po wyłączeniu ogrzewania na podczerwień. Jest to również wyraźna zaleta pod względem efektywności energetycznej. Nowoczesny promiennik podczerwieni może być również bardzo elastycznie stosowany w pomieszczeniach, np. jako ogrzewanie ścienne, na suficie lub jako obraz.

Infrarotheizung mit Bild im Schlafzimmer
PROMIENNIK PODCZERWIENI MOŻE BYĆ UŻYWANY ELASTYCZNIE W KAŻDYM POMIESZCZENIU
 

Czy wiesz, że... Ta temperatura może dotrzeć do powierzchni:

Dzięki naszym promiennikom podczerwieni Heidenfeld powierzchnia może osiągnąć temperaturę do 125 stopni. W połączeniu z dostarczonym termostatem i funkcją timera można regulować moc grzewczą bardzo indywidualnie i energooszczędnie.

Jak działa promiennik podczerwieni?

Zasadniczo promieniowanie podczerwone jest czymś całkowicie naturalnym i absolutnie nieszkodliwym dla ludzi: każde ciało emituje promieniowanie podczerwone. Pod tym względem taki grzejnik ścienny wyraźnie przyczynia się do naturalnego dobrego samopoczucia w pomieszczeniu.

Nawet jeśli istnieją różne wersje, podstawowa funkcjonalność jest identyczna: wewnątrz znajduje się przewodnik grzewczy,przez który przepływa energia elektryczna. Jest to przekształcane w ciepło. Jako przewodniki grzewcze stosuje się e.B. specjalne włókna węglowe lub folie, które są otoczone masą z tworzywa sztucznego. Niepalna, izolowana termicznie płyta izolacyjna zapewnia, że ciepło jest emitowane w pożądanym kierunku. Tylny panel wykonany z ocynkowanej i malowanej proszkowo blachy stalowej zapewnia stabilność całej konstrukcji. Pokrywa z przodu uwalnia ciepło do pomieszczenia. W zależności od modelu można w tym celu użyć różnych materiałów. Ponieważ promiennik ścienny na podczerwień może być łatwo obsługiwany za pomocą konwencjonalnej wtyczki zasilającej, źródło zasilania jest dostępne w większości pomieszczeń w bezpośrednim sąsiedztwie.

Po przedstawieniu podstaw technicznych we wstępie, pojawia się pytanie o sensowność promienników podczerwieni. Sprawdzone w terenie obszary zastosowania ogrzewania na podczerwień można znaleźć w poniższym rozdziale.

Promiennik podczerwieni Heidenfeld z 10-letnią gwarancją i elastycznym ciepłem dla Twojego samopoczucia
PROMIENNIKI PODCZERWIENI HEIDENFELD Z 10-LETNIĄ GWARANCJĄ

Kiedy przydatny jest promiennik podczerwieni?

Zasadniczo promiennik podczerwieni dobrze nadaje się do pomieszczeń z wysokimi sufitami. Konwencjonalny grzejnik ogrzewałby powietrze w pomieszczeniu lub powietrze pod sufitem. Podczerwień okazuje się skuteczną alternatywą w tym zakresie, ponieważ poszczególne obszary mogą być specjalnie ogrzewane.

Ogrzewanie promieniami podczerwonymi w pomieszczeniach, które nie są regularnie używane, jest bardzo przydatne. W razie potrzeby możesz (wstępnie) ogrzać łazienkę nowoczesnym promiennikiem podczerwieni lub zapewnić piwnicy hobbystycznej przyjemne ciepło. Promiennik podczerwieni jako obraz lub na suficie może być funkcjonalnym rozwiązaniem w dużych pomieszczeniach, aby zapewnić dodatkowe ogrzewanie w docelowych obszarach. Szczególnie na suficie lub jako obraz, ta alternatywa do ogrzewania jest bardzo oszczędzająca miejsce i atrakcyjna wizualnie w porównaniu do konwencjonalnych grzejników.

Ale ogrzewanie na podczerwień jest stosowane nie tylko w halach lub starych budynkach. Ta alternatywa grzewcza może być również zainstalowana w bardzo wydajnych domach niskoenergetycznych, aby pokryć i tak już niskie zapotrzebowanie na ciepło. W domach o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię promiennik podczerwieni może bardzo dobrze działać jako główny system dostarczania ciepła. Zapotrzebowanie na energię i tak jest niskie ze względu na strukturalny charakter takiego domu.

Warto wiedzieć! Co grzejnik ścienny ma wspólnego z alergiami:

Dla alergików rozsądną opcją jest ogrzewanie sypialni w szczególności za pomocą promiennika ściennego na podczerwień. W porównaniu do systemu konwekcyjnego, promienniki podczerwieni nie wirują ciepłym powietrzem,co znacznie zmniejsza zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniu alergenami. Jeśli interesują Cię inne wysokiej jakości grzejniki, przejrzyj naszą kategorię Ogrzewanie elektryczne. W poniższym akapicie możesz przeczytać, do czego można zintegrować promiennik podczerwieni.

Obszary zastosowania do ogrzewania na podczerwień

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić nowoczesny promiennik podczerwieni Heidenfeld. W tym akapicie można zapoznać się z niektórymi obszarami zastosowania, w których promiennik podczerwieni może zapewnić bardzo funkcjonalne, a przede wszystkim oparte na potrzebach usługi. Ponieważ jesteś bardzo elastyczny podczas instalacji i nie są konieczne żadne znaczące środki budowlane, możesz łatwo zintegrować promiennik podczerwieni z istniejącą koncepcją życia.

W razie potrzeby ogrzej łazienkę promiennikiem podczerwieni

Zastosowanie jako ogrzewanie ścienne

Użyj sufitu jako przyjemnego źródła ciepła z promiennikiem podczerwieni i rozgrzej podłogę

Zastosowanie zewnętrzne jako ogrzewanie tarasowe, do kamperów lub szop ogrodowych (osłony przed mrozem)

Elastyczne źródło ciepła w oranżerii (również w formie zdjęcia)

Alternatywa grzewcza dla garaży i pomieszczeń warsztatowych

 

Ogrzewanie główne lub dodatkowe źródło ciepła w sypialniach i pokojach dziecięcych oraz pokojach hobbystycznych

 

Wskazówka: Na to powinieneś zwrócić uwagę!

Powinieneś przywiązywać wagę do faktu, że promiennik podczerwieni do pomieszczenia jest prawidłowo zwymiarowany. Odgrywa to szczególnie ważną rolę, jeśli ma być zamontowany na suficie. Moc musi być wystarczająca, aby móc przenosić promieniowanie cieplne do ziemi. W następnej sekcji przeczytaj o rodzajach promienników podczerwieni, których możesz użyć.

Jakie są rodzaje promienników podczerwieni?

Tutaj znajdziesz nowoczesne promienniki podczerwieni,które nadają się zarówno do montażu ściennego, jak i sufitowego. Dzięki osłonie przeciwbryzgowej IP 44 modele nadają się również do montażu w łazience. Oprócz białych grzejników z elegancką ramą, promiennik podczerwieni pozwala skutecznie przenieść obraz na ścianę. Możesz wybierać między różnymi motywami, a tym samym harmonijnie zintegrować obraz z koncepcją wyposażenia. Należy pamiętać, że w zależności od modelu przy zamówieniu dostępnych jest do 50 wariantów (kombinacji rozmiaru i motywu).

Zalety i wady promiennika podczerwieni: Co powinieneś wiedzieć!

Zasadniczo promiennik podczerwieni (jako grzejnik sufitowy lub ścienny) jest niezwykle elastycznyponieważ można go zainstalować w dowolnym budynku: energia elektryczna jest zawsze dostępna jako źródło energii. Zaletą jest to, że można zainstalować taki grzejnik na ścianie lub suficie. Przestrzeń pod oknem niekoniecznie musi być zarezerwowana na grzejnik, co jest ogromną zaletą szczególnie w małych pomieszczeniach (nie zabiera się przestrzeni). W związku z tym istnieje możliwość zintegrowania promienników podczerwieni ze starym budynkiem, jeśli instalacja kompletnego systemu centralnego ogrzewania nie jest opłacalna. Ceny energii elektrycznej mogą być stosunkowo wysokie, ale dotyczy to również gazu i ropy naftowej jako alternatywnych źródeł energii. Porównując taryfy za energię elektryczną, można zaoszczędzić kilkaset euro ekstrapolowanych na rok, zwłaszcza przy wysokich wartościach zużycia w kilkuosobowej rodzinie. W ten sposób można utrzymać koszty energii elektrycznej w szacowanych granicach, nawet w przypadku promiennika ściennego na podczerwień. 

Co wyróżnia promiennik podczerwieni?

Promienniki podczerwieni ogrzewają sufity, ściany, dzięki czemu ciepło utrzymuje się przez bardzo długi czas. Korzystanie z promiennika podczerwieni wyklucza  przegrzanie  pomieszczenia. W połączeniu z termostatem może być stosowany według indywidualnychpotrzeb.

Obsługa ikony Promiennik podczerwieni
WYGODNA OBSŁUGA
Ikona Infrared HeatEr Heat Radiation
BEZPOŚREDNIE PROMIENIOWANIE CIEPLNE
Ikona promiennika podczerwieni przyjazna dla środowiska
BRAK EMISJI CO2
Ikona promiennika podczerwieni tanio
NISKIE KOSZTY ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Podsumowanie: Najważniejsze zalety promiennika podczerwieni

  •  Bardzo bezpieczny w eksploatacji (wielokrotna ochrona przeciwpożarowa)
  •  Modele bryzgoszczelne to świetne rozwiązanie do łazienki
  •  Szybka instalacja 
  •  Wiele opcji instalacji (na ścianie lub suficie)

 

Instrukcja PL grzejnik Heidenfeld HF-HP100 Instrukcja PL grzejnik Heidenfeld_HP110 Instrukcja PL Grzejnik łazienkowy Heidenfeld Instrukcja PL Heidenfeld HF-DT100 Instrukcja PL kominek Heidenfeld HF-WK100
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium