do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Czy klocki Cobi to dobra zabawka dla dzieci?

Czy klocki Cobi to dobra zabawka dla dzieci?

Klocki Lego a klocki Cobi

Klocki Lego mają już swoją kilkudziesięcioletnią tradycję, pierwsze z nich powstały bowiem w 1949 roku. Niestety jest to zabawka dość droga i tu polska firma Cobi wyszła naprzeciw klientom produkując klocki Cobi, które są kompatybilne z klockami Lego. To świetna alternatywa dla drogich klocków Lego. Jeśli chcesz znaleźć ciekawe zestawy klocków Cobi przyjrzyj się ofercie sklepu takwiele.pl.

Kiedy w 2011 roku prawo patentowe przestało chronić duńskie klocki Lego, wiele firm postanowiło zacząć produkować kompatybilne z Lego klocki, w tym zaczęły powstawać wysokiej jakości klocki Cobi.

Jakość klocków Cobi w porównaniu z klockami Lego jest bardzo porównywalna. Firma Cobi bardzo dba, by zadowolenie dziecka było wysokie. W końcu tylko dzięki temu rodzice znów kupią tańszy zamiennik Lego, który faktycznie niczym od nich nie odbiega.

Czy znajdzie się w Cobi odpowiedniki z modeli Lego?

Większość kompletów klocków Lego ma swoje odpowiedniki w klockach Cobi, niemniej polski producent ma także swoje autorskie projekty. Klocki Cobi prezentują się bardzo ciekawie a przemieszanie się elementów Cobi z komponentami Lego pozwala na stworzenie ciekawych budowli.

Mając zestawy Lego można je doskonale uzupełniać Cobi i w zasadzie nie widać żadnej różnicy pomiędzy nimi. Klocki Cobi posiadają atesty i spełniają wszystkie potrzebne i niezbędne normy i restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej. Tu nie ma żartów, klocki to produkty wytwarzane dla dzieci.

Zalety klocków Cobi

Zabawa z wykorzystaniem klocków Cobi to zajęcie najchętniej wybierane przez dzieci i młodzież w chwilach wolnego czasu. Zabawa to jedno, warto jednak podkreślić, że Cobi to nie tylko zabawa, ale:

  • rozwijanie funkcji poznawczych;
  • rozwijanie funkcji społecznych;
  • rozwijanie kreatywności i wyobraźni;
  • nauka kolorów;
  • pobudzanie spostrzegawczości;
  • nauka cierpliwości poprzez osiąganie celu małymi kroczkami;
  • rozwijanie sfery manualnej;
  • wyciszenie;
  • nauka zabawy w grupie;
  • nauka koncentracji.

Warto wiedzieć, że klocki Cobi są odporne na wielokrotne składanie i rozkładanie, a nawet na zrucanie i deptanie oraz na zarysowania. Jeśli zmiesza się w jednym pudle klocki Lego i klocki Cobi, to właściwie nie ma możliwości ich rozróżnienia. Zatem brawa dla polskiego producenta!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium