Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty) już od 249,00 zł.

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 249 zł

Czy klocki Cobi to dobra zabawka dla dzieci?

Czy klocki Cobi to dobra zabawka dla dzieci?

Klocki Lego a klocki Cobi

Klocki Lego mają już swoją kilkudziesięcioletnią tradycję, pierwsze z nich powstały bowiem w 1949 roku. Niestety jest to zabawka dość droga i tu polska firma Cobi wyszła naprzeciw klientom produkując klocki Cobi, które są kompatybilne z klockami Lego. To świetna alternatywa dla drogich klocków Lego. Jeśli chcesz znaleźć ciekawe zestawy klocków Cobi przyjrzyj się ofercie sklepu takwiele.pl.

Kiedy w 2011 roku prawo patentowe przestało chronić duńskie klocki Lego, wiele firm postanowiło zacząć produkować kompatybilne z Lego klocki, w tym zaczęły powstawać wysokiej jakości klocki Cobi.

Jakość klocków Cobi w porównaniu z klockami Lego jest bardzo porównywalna. Firma Cobi bardzo dba, by zadowolenie dziecka było wysokie. W końcu tylko dzięki temu rodzice znów kupią tańszy zamiennik Lego, który faktycznie niczym od nich nie odbiega.

Czy znajdzie się w Cobi odpowiedniki z modeli Lego?

Większość kompletów klocków Lego ma swoje odpowiedniki w klockach Cobi, niemniej polski producent ma także swoje autorskie projekty. Klocki Cobi prezentują się bardzo ciekawie a przemieszanie się elementów Cobi z komponentami Lego pozwala na stworzenie ciekawych budowli.

Mając zestawy Lego można je doskonale uzupełniać Cobi i w zasadzie nie widać żadnej różnicy pomiędzy nimi. Klocki Cobi posiadają atesty i spełniają wszystkie potrzebne i niezbędne normy i restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej. Tu nie ma żartów, klocki to produkty wytwarzane dla dzieci.

Zalety klocków Cobi

Zabawa z wykorzystaniem klocków Cobi to zajęcie najchętniej wybierane przez dzieci i młodzież w chwilach wolnego czasu. Zabawa to jedno, warto jednak podkreślić, że Cobi to nie tylko zabawa, ale:

  • rozwijanie funkcji poznawczych;
  • rozwijanie funkcji społecznych;
  • rozwijanie kreatywności i wyobraźni;
  • nauka kolorów;
  • pobudzanie spostrzegawczości;
  • nauka cierpliwości poprzez osiąganie celu małymi kroczkami;
  • rozwijanie sfery manualnej;
  • wyciszenie;
  • nauka zabawy w grupie;
  • nauka koncentracji.

Warto wiedzieć, że klocki Cobi są odporne na wielokrotne składanie i rozkładanie, a nawet na zrucanie i deptanie oraz na zarysowania. Jeśli zmiesza się w jednym pudle klocki Lego i klocki Cobi, to właściwie nie ma możliwości ich rozróżnienia. Zatem brawa dla polskiego producenta!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Facebook takwiele.pl
Sklep internetowy Shoper Premium