do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

DRABINY


Wbrew pozorom drabiny to podstawowe wyposażenie domu. Podczas remontu, naprawiania usterek, zawieszania półek, sprzątania, czy prac ogrodowych, drabina okazuje się niezbędna. Postaw na te od takwiele.pl Do wyboru masz m.in. drabiny teleskopowe, drabiny aluminiowe i wiele innych.

 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 

2.1 Obszary zastosowania drabin: niezbędni pomocnicy do pracy na wysokości

Drabiny są częścią podstawowego wyposażenia każdego gospodarstwa domowego i hobbystycznego,a także profesjonalnych rzemieślników. Niezależnie od tego, czy chodzi o prace remontowe, mycie okien, wsadowy/ wychodzący, zmianę lampy czy zdejmowanie lub wieszanie zasłon: bez odpowiedniej drabiny i właściwego użytkowania nie można wykonać pracy na wysokości. Ilekroć wysokość własnego ciała nie jest wystarczająca, a prosta składana jazda nie jest wystarczająco wysoka, przyczepność na drabinie jest nieunikniona. Pożądane są modele, które mają wysoki stopień funkcjonalności i mogą być transportowane w sposób oszczędzający miejsce, jeśli to możliwe.

Dzięki tym wybranym informacjom decyzja o zakupie będzie dla Ciebie łatwiejsza

Ten przewodnik pokazuje, jakie są rodzaje drabin i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Prezentacja różnych modeli jest pomocna, aby móc kupić odpowiednią drabinę do własnego obszaru użytkowania. Wskazówki i praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego użytkowania uzupełniają holistyczne porady dotyczące zakupu, które udostępniamy tutaj. Do wyboru są sprawdzone jakościowe drabiny teleskopowe, rusztowania drabinowe i drabiny wielofunkcyjne. Dzięki kompaktowemu przeglądowi najważniejszych produktów i wszystkich zalet możesz szybko znaleźć nową drabinę.

Czy wiesz, że... Od kiedy faktycznie istnieją drabiny? Nie jest to bynajmniej wynalazek nowoczesności. Już we wczesnych czasach prehistorycznych jako stopnie używano pni drzew lub palm z nacięciami. Mówi się, że drabiny wykonane z drewna, które zbliżają się do dzisiejszych modeli, istniały już w 3 wieku pne.

Co sprawia, że drabina jest dobra?

Dzięki drabinom można uzyskać wysokie w pracy, dzięki czemu wysokość może być różna lub nawet regulowana w zależności od modelu. Dzięki wysuwanej drabinie dużą wysokość można indywidualnie regulować. Składana drabina ma tę zaletę, że można je schować w sposób oszczędzający miejsce, gdy nie jest używana. Dzięki klasycznej drabinie prace mogą być wykonywane wewnątrz i na zewnątrz na wysokości lub znacznie powyżej własnego rozmiaru ciała. Drabina wielofunkcyjna jest rodzajem artysty szybkiej zmiany wśród drabin: można ją przekształcić w różne modele w zaledwie kilku prostych krokach, co oznacza,że może być elastycznie używana do szerokiej gamy prac.

Multigerüst CF-103A Aluminium

Widać tu już bardzo wyraźnie, że drabiny mogą przybierać różne kształty do różnych zastosowań. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej najczęstszym typom przewodów w następnym rozdziale. Ocena jakości "dobra" wskazana w nagłówku odnosi się do stabilności i wytrzymałości materiału, a także do bezpieczeństwa użytkowania.

2.2 Jakie są rodzaje drabin?

Jeśli szukasz nowego przewodnika aluminiowego, zwykle natkniesz się na następujące modele:

Drabina teleskopowa

Drabina wielofunkcyjna

Rusztowania drabinowe

Drabina rozkładana

Drabina wielofunkcyjna

Drabina składana

Oprócz tych modeli dla profesjonalnych wymagań, istnieją również proste drabiny domowe i składane przejażdżki. Ze względu na niską wysokość nie nadają się one jednak do różnych prac w gospodarstwie domowym lub w ogrodzie/na zewnątrz.

Zasadniczo dzięki temu wyborowi jesteś dobrze przygotowany do wszystkich nadchodzących zadań. Wszystkie modele oferują wysoki stopień elastyczności użytkowania. Przede wszystkim wielofunkcyjna drabina wyróżnia się jako elastyczna, wszechstronna.

Drabina teleskopowa: cud przestrzeni z elastycznymi opcjami transportu

Dzięki wysuwanej drabinie możesz iść wysoko podczas pracy i wyciągnąć niezbędną liczbę szczebli. Możesz dowiedzieć się, która całkowita wysokość może być użyta w sumie w odpowiednim przeglądzie produktów. Chociaż drabina teleskopowa może mieć kilka metrów długości, po złożeniu może być zamieszczona w prawie każdym bagażniku. Drabina teleskopowa jest zatem zalecana wszystkim tym, którzy chcą z niej korzystać nie tylko w domu, ale także na zewnątrz i dlatego muszą ją transportować.

Teleskopleiter CF-101A
Teleskopleiter verstauen

Zastosowanie drabiny teleskopowej jest wygodne pod każdym względem: większość modeli jest wykonana z aluminium, co oznacza, że mają niską wagę. Dlatego są łatwe do przechowywania w bagażniku i przenośne. Nawet modele, które można rozszerzyć do ponad 4 metrów, można złożyć do mniej niż jednego metra, otwierając niezwykle elastyczne opcje transportu dla tak dużej drabiny. Ze względu na zmienność ustawień, w razie potrzeby można użyć drabiny teleskopowej do każdego zastosowania. Podczas pchania, a następnie mocowania, funkcjonalne odblokowanie zapewnia niezbędne bezpieczeństwo. Wreszcie, drabina teleskopowa musi bezpiecznie zatrzasnąć się na miejscu na żądanej wysokości.

Przegląd: typowe obszary zastosowania drabiny teleskopowej

 • W gospodarstwie domowym: Zmiana lamp lub do pracy na wysokości sufitu (np.B. malowanie)
 • W ogrodzie: Wycinanie drzew, jeśli możliwe jest bezpieczne stanie
 • W domu (fasada): Prace porządkowe na rynnie
 • Na placach budowy: elastyczny sposób na dostanie się na dach

Drabina wielofunkcyjna: Wszechstronna z elastycznym zakresem funkcji

Aluminium Multifunktionsleiter CF-104A

Jeśli nie potrzebujesz tylko jednego rodzaju drabiny i regularnie jesteś zależny od tego praktycznego pomocnika, wielofunkcyjna drabina jest doskonałym wyborem. Nazwa mówi wszystko, dlatego wielofunkcyjna drabina jest zalecana dla wielu obszarów odpowiedzialności. W zależności od modelu może być elastycznie stosowany jako prosta drabina lub jako schodylub drabina teleskopowa. Spojrzenie na odpowiedni opis produktu pokazuje, jakiego zakresu funkcji można użyć z wybraną drabiną wielofunkcyjną.

Jeśli musisz dużo pracować i często na wysokości w ogrodzie lub podczas prac remontowych, oszczędzasz sobie zakupu kilku różnych drabinek z wielofunkcyjną drabiną, która oczywiście ostatecznie wymaga znacznie mniej miejsca do przechowywania. Cechą charakterystyczną tego typu dostępnego przewodnika jest to, że można go elastycznie regulować. Ze względu na załamanie w środku możliwe jest użycie jako składanej drabiny. Jeśli natomiast cała konstrukcja jest używana na całej długości, jest to praktyczna drabina. Dzięki nowoczesnym drabinom wielofunkcyjnym na szczególną uwagę zasługuje łatwość obsługi. Wystarczy kilka prostych kroków, aby złożyć go do żądanej wersji.

Craftfull Klappleiter CF-105A Aluminium Teleskopleiter

Przegląd: możliwe obszary zastosowania drabiny wielofunkcyjnej

 • Obszar prywatny: Prace remontowe lub montażowe na wysokości
 • W ogrodzie: Wycinanie drzew, praca na dachu
 • Do prac malarskich na elewacji
 • Elastyczne pokonywanie różnic wysokości w różnych obszarach zastosowań
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium