
Producent
Cena
-
od
do








Mało czasu? Oto najważniejsze pytania dotyczące e-skutera, na które krótko udzielono odpowiedzi!
Potrzebujesz prawa jazdy na skuter elektryczny z homologacją drogową?
W przypadku e-skuterów do 20 km/h nie ma ogólnego wymogu posiadania prawa jazdy. Z drugiej strony prawo jazdy motorowerem jest obowiązkowe dla e-skuterów z prędkością od 20 do 25 km / h. Masz prawo jeździć jeszcze szybszymi modelami do 45 km/h tylko z klasami prawa jazdy AM i B.
Jakie funkcje i komponenty powinien posiadać legalny e-skuter drogowy?
Wysokiej jakości e-skuter z aprobatą ulicy powinien mieć różne funkcje wyposażenia, które są zoptymalizowane do użytku w przestrzeni publicznej. Należą do nich wygodne regulowane fotele, wytrzymałe koła, szerokie stopnie boczne, ekonomiczne reflektory LED, niezawodne amortyzatory i wysokiej jakości układ hamulcowy.
Jaka jest różnica między e-skuterem a skuterem elektrycznym?
W tłumaczeniu z angielskiego na niemiecki "skuter" oznacza nic więcej niż "skuter". Nic więc dziwnego, że istnieje zamieszanie co do różnic między tymi dwoma terminami. W wersji elektrycznej jednak "e-skutery" oznaczają mniej motorowerów lub starszych telefonów komórkowych, ale wyraźnie modele wywodzące się ze skuterów. Są lekkie, niezwykle kompaktowe i można je łatwo przewozić autobusem i pociągiem. Jednak w zależności od modelu, zarówno e-skutery, jak i e-skutery wchodzą w zakres pojęcia małego pojazdu elektrycznego, motoroweru lub motocykla, w zależności od modelu.
Od jakiego wieku dorośli, a nawet dzieci mogą prowadzić e-hulajnogę?
Minimalny wiek 14 lat jest wymagany do jazdy na e-skuterze z homologacją drogową i prędkością do 20 km / h. Szybsze e-hulajnogi z homologacją drogową do 25 km/h mogą być prowadzone tylko z certyfikatem testu motoroweru. W zależności od kraju związkowego można go kupić od 15 lub 16 roku życia. Od 16 roku życia można również nabyć prawo jazdy klasy AM i B, co pozwala na jazdę z e-hulajnogami do 45 km / h.
Czy potrzebuję ubezpieczenia na e-hulajnogi?
Właściciele skuterów elektrycznych muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zgodnie z niemieckim prawem. Podobnie jak skutery i motorowery, e-skuter otrzymuje tablicę rejestracyjną ubezpieczenia na dany rok lub sezon. Wielu ubezpieczycieli oferuje obecnie specjalne ubezpieczenie dla skuterów elektrycznych z dopuszczeniem drogowym już od 35 EUR rocznie. Koszty zwykle różnią się w zależności od wieku właściciela.
Gdzie mogę jeździć na e-skuterze?
E-hulajnogi z dopuszczeniem do ruchu drogowego są dozwolone w transporcie publicznym. Jazda po ścieżkach rowerowych z e-skuterem jest zatem niedozwolona. W takim przypadku ze ścieżek rowerowych mogą korzystać wyłącznie tzw. małe pojazdy elektryczne z ABE, które nie mogą poruszać się szybciej niż 20 km/h. Niezależnie od możliwej prędkości, e-hulajnogi bez dowodu rejestracyjnegonie są dopuszczone do transportu publicznego, ale są przeznaczone do prywatnych nieruchomości, takich jak tereny rekreacyjne, kempingi, tereny firmowe itp. Przeczytaj więcej tutaj:
Na co muszę zwrócić uwagę przy zakupie e-hulajnogi?
Jeśli chcesz kupić najlepszy skuter elektryczny na własne potrzeby, powinieneś najpierw sam odpowiedzieć na kilka pytań: Czy e-skuter jest przeznaczony do codziennego użytku czy do celów rekreacyjnych? Jakie trasy należy pokonać e-skuterem? Jak szybki powinien być skuter elektryczny i jaki wiek i prawo jazdy muszę prowadzić?
Czy muszę nosić kask podczas jazdy na e-hulajnodze?
Gdy istnieje wymóg prawa jazdy dla modelu e-skutera, wymagane jest noszenie kasku. Wyłączone z tego są skutery elektryczne do 20 km/h.
Informacje i często zadawane pytania dotyczące e-skutera
E-skutery, e-skutery, skutery elektryczne, skutery miejskie i skutery elektryczne. Wiele różnych nazw tego innowacyjnego środka transportu już teraz daje przedsmak wszechstronności e-skuterów. Szybkie hulajnogi z napędem elektrycznym stają się coraz bardziej ugruntowane, dzięki czemu coraz częściej można je zobaczyć również na chodnikach, kempingach i w miastach. Tym bardziej zaskoczy Was więc to, że pojawia się coraz więcej pytań i informacji na temat popularnych skuterów elektrycznych. Dzięki naszemu obszernemu przewodnikowi dowiesz się, czy i jak e-hulajnoga może ułatwić Ci codzienne życie i na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie najlepszego e-skutera.

Bezkonkurencyjna praktyczna na krótkich dystansach, przyjazna dla środowiska i przyjemność z jazdy jest gwarantowana. Nic dziwnego, że dynamiczne e-hulajnogi już dawno podbiły miasta.
Fenomen e-hulajnóg: Jak prosty wynalazek stał się mobilnością przyszłości
Zanim nastąpi bliższe zbadanie poszczególnych wariantów modelu, wymagane są pewne podstawowe informacje. Jeśli wpiszesz termin e-skuter lub skuter elektryczny w wiodących wyszukiwarkach, natkniesz się na bardzo różne oferty. Przetłumaczone z angielskiego, skuter oznacza nic więcej niż skuter. W wersji elektrycznej oznacza to jednak mniej motorowerów czy starszych telefonów komórkowych, ale wyraźnie modele wywodzące się ze skuterów. Są lekkie, niezwykle kompaktowe i można je łatwo przewozić autobusem i pociągiem. Dzięki innowacyjnej technologii napędu okazują się niezwykle przydatne zarówno w mieście, jak i poza jego miastem, aby szybko dostać się z A do B. Jazdy e-hulajnogą szybko się uczymy, a wielu użytkowników od dzieciństwa zna sposób poruszania się.
Skutery elektryczne czy e-hulajnogi – to są różnice
Ze względu na różnorodność produktów czasami trudno jest odróżnić skuter elektryczny od skutera z napędem elektrycznym. Jednym z najbardziej niezwykłych skuterów elektrycznych z homologacją drogową jest prawdopodobnie nasz eFlux Chopper Two,który jest bardzo podobny w swoim wyglądzie do motocykla. Dzięki maksymalnej prędkości 45 km/h, dwóm fotelom, szerokim oponom i chromowanym reflektorom oferuje maksymalną dynamikę jazdy.
eFlux Chopper Two należy do klasy skuterów elektrycznych,ponieważ różnią się one od e-skuterów w następujący sposób:
- Podstawowa struktura odpowiada klasycznej hulajnodze
- Niska masa własna
- Niskie wejście
- Małe kółka
- Kierownica lub poręcz
- Łatwy transport
- Praktyczne mechanizmy składania i wkręcania
- Silnik piasty koła o niskim zużyciu zapewnia bezpośredni napęd
- Przystępny stosunek jakości do ceny
E-skuter: Klasyczny motocykl
Skutery, motorowery i motocykle są określane w prawodawstwie jako motocykle. Są podobne pod względem struktury i wyglądu, dlatego termin e-skuter dla motorowerów z napędem elektrycznym jest odpowiedni, ponieważ odrywają się w linii bezpośredniej od typowego motocykla.
E-Scooter: Skuter pedałowy z napędem elektrycznym
Ze względu na prędkości, które należy osiągnąć, e-skutery powyżej 20 km / h należą do klasy motocykli. Niemniej jednak wywodzą się one z rodzaju i struktury skuterów, dlatego termin skuter należy rozumieć w jego pierwotnej formie. Przynajmniej w krajach niemieckojęzycznych łatwiej jest zatem odróżnić e-skuter od e-skutera, w oparciu o prezentację techniczną i optyczną.
eFlux - sprytne skutery elektryczne do wszechstronnych celów
Dzięki własnej marce eFlux oferujemy szeroką gamę e-skuterów na rynku, która jest skierowana na różne potrzeby użytkowania. Legalne skutery elektryczne opracowane specjalnie na rynek niemiecki są wysokiej jakości i przeznaczone do szerokiego zakresu zastosowań. Dzięki eFlux Flash istnieje również model podstawowy z odpowiednim czynnikiem zabawy dla dzieci.
Podczas gdy seria eFlux Lite przekonuje kompaktowymi wymiarami produktu, inne modele z kolei oferują dodatkowy komfort siedzenia. Hulajnogi elektryczne eFlux nadają się zatem do różnych obszarów zastosowań, takich jak
- za sposób pracy,
- trasy wewnętrzne na terenie firmy,
- podczas biwakowania,
- na zakupy,
- a także do innych celów rekreacyjnych.
W asortymencie znajdują się również wersje modelowe z oponami terenowymi,które nadają się do całorocznego użytkowania.
Ubezpiecz e-hulajnogi
Oferowane tutaj skutery elektryczne eFlux są w większości przeznaczone do codziennego użytku. Przy prędkościach powyżej 20 km/h można pokonać nawet dłuższe dystanse w jak najkrótszym czasie. Należy jednak przestrzegać przepisów prawnych, które sprawiają, że prawo jazdy i obowiązek ubezpieczenia są niezbędne. Sytuacja prawna stanowi, że właściciele hulajnóg elektrycznych muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Podobnie jak skutery i motorowery, e-skuter otrzymuje tablicę rejestracyjną ubezpieczenia,która jest ważna przez dany rok lub sezon.