do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Opcje przeglądania

Mało czasu? Oto najważniejsze pytania dotyczące trójkołowca dla dzieci, na które krótko udzielono odpowiedzi!

Od jakiego wieku nadaje się trójkołowiec dla dzieci?

Trójkołowiec dla dzieci jest odpowiedni od około 3 lat. Gdy tylko Twoje dziecko będzie mogło wygodnie dosięgnąć pedałów podczas siedzenia, możliwa jest pierwsza jazda próbna. Trójkołowce, które można również przekształcić w suwak dziecięcy, oczywiście uruchamiają się znacznie wcześniej i mogą być dobrze wykorzystane jako zamiennik wózka.

Jakie funkcje powinien mieć trójkołowiec dziecięcy?

Zasadniczo wystarczy jedna kierownica, jedno siedzenie i dwa pedały. I oczywiście trzy koła. Jednak dobry trójkołowiec dla dzieci powinien mieć coś więcej do zaoferowania. Dzwonek pomaga zwrócić na siebie uwagę. Z baldachimem słonecznym, popychaczem i obrotowym siedziskiem, trójkołowiec jest dobrze wyposażony. Mała torba na małe rzeczy jest również bardzo pomocna.

Jak bezpieczny jest trójkołowiec dla dzieci?

Ze względu na konstrukcję z trzema kołami, przewrócenie jest mniej prawdopodobne niż w przypadku wirnika. Jeśli nadal chcesz być po bezpiecznej stronie, powinieneś zwrócić uwagę na trójkołowiec z paskiem bezpieczeństwa, paskiem i dzwonkiem przy zakupie. Jeśli Twoje dziecko prowadzi samochód, należy również założyć kask.

Które opony są najlepsze?

W przypadku roweru trójkołowego dla dzieci zwykle instalowane są trzy różne opony. Opony plastikowe, opony gumowe i opony pneumatyczne. Opony plastikowe są najtańszą opcją. Są jednak bardzo głośne i Twoje dziecko musi znacznie bardziej się starać podczas pedałowania. Opony gumowe stanowią dobry kompromis między oponami plastikowymi i pneumatycznymi. Jeśli jakość jest dla Ciebie ważna, nie możesz uniknąć opon pneumatycznych. Są one trwalsze, trwalsze i wydajniejsze niż reszta.

Nadajnik rowerowy: wszystkie informacje i często zadawane pytania dotyczące trójkołowca dla dzieci

Nie wszystkie trójkołowce są takie same. Istnieje wiele różnych modeli: dla każdej grupy wiekowej i z licznymi dodatkowymi urządzeniami. W poniższych sekcjach znajdziesz zatem obszerne informacje na temat trójkołowca dla dzieci. Odpowiadamy na Twoje pytania i zapewniamy ekscytującą wiedzę podstawową. Przewodnik informuje kompleksowo, aby ułatwić podejmowanie decyzji. Abyś - z dobrym przeczuciem - mógł kupić trójkołowiec dobrze poinformowany.

Suwaki dla dzieci w parku miejskim
POINFORMUJ W PRZEWODNIKU I ZNAJDŹ ODPOWIEDNI TRÓJKOŁOWY ROWER DLA DZIECI
Trójkołowiec ze szczęśliwym dzieckiem na łące
KOORDYNACJA TRENINGU NA TRÓJKOŁOWYM ROWERZE DZIECIĘCYM

W trzecim roku życia większość dzieci rozpoczyna pierwsze próby jazdy. Dzięki trójkołowym, skuterom lub rowerom biegowym doświadczają teraz nowej mobilności. Trenują percepcję i równowagę, ćwiczą koordynację rąk i nóg, uczą się celować i przestrzegać wskazówek, kierować i unikać przeszkód.

 

Jak trójkołowiec sprawia, że dzieci błyszczą

Dzieci uwielbiają przebywać na zewnątrz. Kiedy już mogą bezpiecznie stanąć na własnych nogach, chcą odkrywać świat. Nawet szybciej niż pieszo, są na drodze w pojeździe dziecięcym. Jednym z klasyków jest trójkołowiec dla dzieci. W przeciwieństwie do wielu urządzeń z dwoma kołami, trójkołowiec nadaje się również dla młodszych. Łączy w sobie radość z poruszania się z wysoką stabilnością. Trzy koła zmniejszają ryzyko przewrócenia się. To sprawia, że jest idealny dla dzieci, które jeszcze nie znalazły równowagi. Jeśli pedałują energicznie, sprzyja to budowaniu mięśni i umiejętności motorycznych. Jednocześnie maluchy uczą się koordynować ruchy rąk i nóg. Oprócz trzech kół podstawowe wyposażenie trójkołowca obejmuje siedzenie, kierownicę i dwa pedały. Obecnie dostępne są również trójkołowce dla dzieci z licznymi dodatkowymi funkcjami. Na przykład popychacz, pasy bezpieczeństwa i pręty ochronne umożliwiają korzystanie z trójkołowca dla dzieci jako wózka. Więc dzieci mogą się do tego przyzwyczaić od 9 miesiąca życia. Od około drugiego roku życia wyruszają na własną przygodę na trójkołowym rowerze.

Czy wiesz, że... Trójkołowiec - kto go wynalazł?

Trójkołowi towarzysze zyskali popularność w 19 wieku. Łatwiej było balansować na trójkołowym rowerze niż na rowerze, który właśnie stał się modny. Wynalezienie mechanicznego trójkołowca z wałem korbowym między tylnymi kołami było długo przypisywane kowalowi Franzowi Kurtzowi z Pier. W 1867 roku Urząd Patentowy i Techniczny wydał M. Brandtowi deklarację honorową, zgodnie z którą Kurtz wynalazł pierwszy napęd mechaniczny. Ostatnie badania nad historią roweru pokazują jednak, że trójkołowce z korbową osią tylną były już jeździne w Anglii od około 1817 roku. Kto jest odpowiedzialny za wynalezienie trójkołowca napędzanego pedałami, nie może być już dziś zrozumiany. Widać jednak, jak zmieniło się jego zastosowanie: Trójkołowce dla dorosłych są obecnie wykorzystywane głównie do transportu ładunków lub w postaci rowerów leżących jako sprzęt sportowy. Z drugiej strony trójkołowce dla dzieci są dziś znacznie bardziej powszechne niż w 19 wieku.

Dlaczego trójkołowiec dla dzieci? Korzyści

Oczywiście kręcenie się na trójkołowym rowerze to świetna zabawa dla dzieci. Jednak trójkołowce dla dzieci oferują jeszcze więcej zalet: ćwiczenia fizyczne wzmacniają mięśnie, trenują sekwencje ruchowe i promują koordynację. Jednocześnie dzieci uczą się koncentrować na kilku rzeczach jednocześnie podczas jazdy na trójkołowym rowerze. Trójkołowiec jest więc nie tylko zabawką zabawy,ale ma również wartość edukacyjną. Wreszcie, co nie mniej ważne, wzmacnia pewność siebie dzieci, gdy opanują jazdę i dotrą z A do B samodzielnie, bez pomocy osoby dorosłej.

Zalety trójkołowca dla dzieci:

Ruch

Dzięki trójkołowerzowi maluchy poruszają się na świeżym powietrzu. Jest to ważne dla zdrowego rozwoju.

Motorycznych

Jazda trójkołowa promuje poczucie równowagi, szybkość reakcji i umiejętności motoryczne.

Koordynacja

Podczas kierowania i pedałowania w tym samym czasie, dzieci ćwiczą koordynowanie ruchów rąk i nóg ze sobą.

Tonowanie

Na trójkołowym rowerze dzieci pedałować mocno. Wzmacnia to mięśnie nóg.

Koncentracja

Dzieci uczą się koncentrować na swoim otoczeniu, dostrzegać przeszkody i unikać ich.

Pewność siebie

Niezależna jazda wzmacnia pewność siebie.

Bezpieczeństwo

Trójkołowce trudno się przewrócić i dlatego są bardzo bezpiecznymi pojazdami dla dzieci.

Kontrola

Trójkołowiec z kierownicą daje rodzicom pełną kontrolę.

Przygotowanie do jazdy na rowerze

Jeśli twoje potomstwo już wytrenuje umiejętności motoryczne i poczucie równowagi, jeżdżąc na trójkołowym rowerze, tym łatwiej jest im przestawić się na rowery dziecięce.

Jazda trójkołową - od jakiego wieku?

Trójkołowiec dziecięcy promuje w ten sposób rozwój fizyczny i psychiczny oraz kładzie podwaliny pod późniejsze przejście na rower. Ale wielu rodziców zadaje sobie pytanie: Trójkołowiec od kiedy? Od jakiego wieku możesz pozwolić swojemu potomstwu jeździć na trójkołowym rowerze dla dzieci bez zmartwień?

Od 9 lub 10 miesięcy: trójkołowy z kijem

Dzieci w wieku poniżej dwóch lat zwykle nie są jeszcze w stanie koordynować ruchów rąk i nóg w sposób niezbędny do jazdy na rowerze trójkołowym. Często brakuje im również niezbędnej siły,aby zejść z miejsca. Jednak trójkołowiec z popychaczem, pasem bezpieczeństwa i drążkiem ochronnym jest również odpowiedni dla młodszych. Takie dziecięce suwaki łączą funkcje wózka z funkcjami trójkołowca. Od około 9. lub w wieku 10 miesięcy,gdy tylko maluchy usiądą bezpiecznie wyprostowane, mogą zająć miejsce w suwaku dla dzieci. Rodzice pchają pojazd jak wózek i tym samym zachowują pełną kontrolę nad kierunkiem i prędkością jazdy.

sicheres Kinderdreirad mit Stange
PCHACZ, PAS BEZPIECZEŃSTWA I DRĄŻEK OCHRONNY SPRAWIAJĄ, ŻE TRÓJKOŁOWIEC DLA DZIECI JEST BEZPIECZNY
Lachendes Kind in einem Kinderschieber
SUWAK DZIECIĘCY MOŻNA SZYBKO I ŁATWO PRZEKSZTAŁCIĆ W TRÓJKOŁOWY ROWER

Od około 24 miesięcy dzieci jeżdżą samodzielnie

Jeśli dziecko stoi i biegnie samodzielnie,może również odlecieć samodzielnie. Ważne jest, aby mógł łatwo dosięgnąć ziemi stopami z siedzenia trójkołowego. Kiedy dokładnie tak jest, spada z dziecka na dziecko indywidualnie. W końcu każdy z nich rośnie z różną prędkością. W większości przypadków dzieci w wieku od 24 miesięcy są wystarczająco bezpieczne na drodze, aby móc same pedałować. Jeśli potomstwo powoli staje się zbyt duże dla trójkołowca,przejście na rower jest nieuchronne. Mali kierowcy wyścigowi są również szczęśliwi, gdy mogą naśladować swoje wspaniałe wzorce do naśladowania w samochodzie elektrycznym dla dzieci.

Uwaga: Nie zostawiaj dzieci bez opieki!

Nawet jeśli bardzo umiejętnie ułożą kolejkę na trójkołowym rowerze, dorosły powinien być zawsze obecny w podróży na drogę. Niemowlęta nie są jeszcze w stanie właściwie oszacować odległości i prędkości zbliżających się samochodów i innych pojazdów. Wypadek zdarzył się szybko. Dlatego ważne jest, aby dorośli mogli interweniować w nagłych wypadkach. Trójkołowiec z wędziskiem ma tutaj ogromną zaletę. Wystarczy jeden uchwyt, aby skierować dziecko w bezpiecznym kierunku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium