do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Wózki


Wózki plażowe, wózki ogrodowe, czy wózki składane, to świetny sposób na przetransportowanie ciężkich przedmiotów. Bez względu na to, czy pracujesz w ogrodzie i chcesz przewieźć ziemię, czy wybierasz się na plaże, taki wózek jest na tyle uniwersalny, że znajdzie nie jedno zastosowanie.

Opcje przeglądania
Drewniany wózek z daszkiem Drewniany wózek z daszkiem
Producent: MIWEBA
Cena: 499,00 zł 549,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Wózek ogrodowy do 700 KG Wózek ogrodowy do 700 kg
Producent: MIWEBA
Cena: 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wózek ręczny Miweba MB-15 (czarny) Wózek ręczny miweba mb-15 (czarny)
Producent: MIWEBA
Cena: 485,90 zł
szt.
zobacz więcej
Wózek ręczny Miweba MB-15 (szary) Wózek ręczny miweba mb-15 (szary)
Producent: MIWEBA
Cena: 485,90 zł
szt.
zobacz więcej
Składany wózek plażowy (czerwony) Składany wózek plażowy (czerwony)
Producent: MIWEBA
Cena: 854,05 zł 899,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Składany wózek plażowy (czerwony) Składany wózek plażowy (czerwony)
Producent: MIWEBA
Cena: 558,66 zł 600,71 zł
zobacz więcej
 • promocja
Składany wózek plażowy (Fioletowy) Składany wózek plażowy (fioletowy)
Producent: MIWEBA
Cena: 600,71 zł
zobacz więcej
Składany wózek plażowy (Niebieski) Składany wózek plażowy (niebieski)
Producent: MIWEBA
Cena: 558,66 zł 600,71 zł
zobacz więcej
 • promocja
Składany wózek plażowy (pomarańczowy) Składany wózek plażowy (pomarańczowy)
Producent: MIWEBA
Cena: 558,66 zł 600,71 zł
zobacz więcej
 • promocja
Składany wózek plażowy (Różowy) Składany wózek plażowy (różowy)
Producent: MIWEBA
Cena: 558,66 zł 600,71 zł
zobacz więcej
 • promocja
 

2. Informacje i najczęściej zadawane pytania dotyczące wózka ręcznego

Wózek ręczny znacznie ułatwia podróż z dziećmi, a także ważne rzeczy można łatwo przewieźć za pomocą wózka ręcznego. Również w Dzień Ojca lub 1 maja nie powinno zabraknąć wózka! Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem wózka ręcznego, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. W naszym obszernym przewodniku otrzymasz zatem wszystkie ważne informacje na temat wózka ręcznego.

2.1 Co to jest chód ręczny?

Pokój ręczny to pokój ręczny z czterema kołami, stalową ramą, zwykle prostokątnym siedziskiem lub przestrzenią ładunkową i dyszelem. Spełnia jednocześnie kilka funkcji: może być używany jako wózek transportowy i jako wagon drabinowy. Pomaga w ogrodnictwie, służy do transportu towarów, a także jest świetną zabawką dla dzieci.

2.1.1 Historia wózka ręcznego

Wózki mogą spojrzeć wstecz na długą historię. Kto kiedyś go wynalazł i jak długo dokładnie używane były czterokołowe wózki, nie może być już dokładnie określony. Istnieją jednak dowody na to, że wózki w Azji i Europie były używane do transportu ładunków już w czwartym tysiącleciu pne. Na przykład w wózkach ręcznych ludzie przynosili drewno lub węgiel do domu, transportowali puszki po mleku, materiały budowlane lub swoje rzeczy podczas fal migracyjnych. W starożytnym Rzymie generałowie używali do swoich triumfalnych podróży wózków ręcznych w kształcie misy, zaprzęgów konnych z dwoma kołami.

Zabawny fakt: Dlaczego chód ręczny nazywa się Bollerwagen? Chęć prawdopodobnie zawdzięcza swoją nazwę typowemu hałasowi powodowane przez w pełni załadowane pojazdy. W przeszłości drogi nie były utwardzone, ale pokryte żwirem lub kostką brukową. Jeśli ciągnąłeś wóz załadowany kłodami lub puszkami po mleku po nierównym podłożu, rozległ się dźwięk grzechotania lub "śrubowania".

2.1.2 Nowoczesne wózki ręczne

Wygląd klasycznego wózka ręcznego prawie się nie zmienił do dziś. Typowe są prostokątny kształt skrzynki i, który służy do ciągnięcia pojazdu. Konstrukcja skrzynki zapewnia wózkom wysoką stabilność. Tradycyjny żądło wykonane jest z drewna. Z drugiej strony wózek ręczny do transportu ładunków i ogrodnictwa zwykle ma łatwą do czyszczenia wannę wykonaną z metalu lub wytrzymałego tworzywa sztucznego. Ponadto obecnie istnieje wiele innych wersji. Jeśli w domu jest mało miejsca do przechowywania, jest to korzystne, na przykład, jeśli żałożek ręczny jest składany. Niektóre dodatki sprawiają również, że nowoczesne wózki ręczne są jeszcze bezpieczniejsze i upraszczają sterowanie. Należą do nich hamulce, gruba wyściółka ramy, hamulec postojowy lub stabilna podwójna oś dla większej zwrotności i lepszej sterowności.

2.2 Rodzaje wózków ręcznych

Wózki można podzielić na różne kategorie. Oprócz klasycznego wózka ręcznego, zapewniamy również praktyczny składany wózek boller. Tutaj przedstawiamy bardziej szczegółowo różne warianty wózka ręcznego.

2.2.1. Klasyczny żek na rękę do ogrodnictwa:

Klasyczny żądacz składa się zwykle z rurowej stalowej ramy i prostokątnej wanny. Tradycyjnie wanna była wykonana z drewna. Obecnie stosuje się materiały, które często są łatwiejsze do czyszczenia, takie jak metal lub wytrzymałe tworzywa sztuczne. Nasza "wywrotka" ma na przykład solidną wannę PP. W niektórych modelach, takich jak nasz wałek ręczny MB-700,przestrzeń ładunkowa jest wyposażona w trwałą i grubo wyściełaną plandekę. W razie potrzeby plandekę można łatwo wyjąć i wyczyścić za pomocą węża wodnego.

Klasyczny żądło charakteryzuje się dużą nośnością i stabilnością. Dzięki ładowności do 700 kg nadaje się również do ciężkich towarów. W rezultacie klasyczne wózki ręczne mogą być używane szczególnie wszechstronnie. Możesz użyć tych modeli, na przykład, do ogrodnictwa lub transportu towarów masowych. Klasycznego wózka ręcznego nie można jednak złożyć. Dlatego potrzebujesz wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, aby zaparkować żądło w domu.

Klasyczny żądacz – zalety i co wziąć pod uwagę

Zalety: Uwaga:
długi okres trwałości stosunkowo wysoka masa własna
solidne wykonanie nieskładany
wysoka nośność
dobra zwrotność

2.2.2. Składany żakiecie ręczne

Podstawą składanego wózka ręcznego, znanego również jako składany wagon boller, jest również rama wykonana z wytrzymałego metalu. Ściany boczne i podłoga wykonane są z wytrzymałego materiału tekstylnego. Składany żałośniak jest zwykle wyposażony w szersze opony wykonane z gumy lub twardego plastiku. To sprawia, że jest bardzo zwrotny nawet na nierównych powierzchniach.

Składany żakieć ręczny jest idealny szczególnie na wycieczki z dziećmi. Nośność składanego wózka ręcznego jest nieco niższa niż w klasycznych modelach. Z drugiej strony, składane wagony boller uzyskują niższą masę własną i niewielkie zapotrzebowanie na miejsce. Jeśli żań jest składany, można go przechowywać na małej przestrzeni. Jeśli chodzi o długą podróż, jest ona rozłożona w kilku prostych krokach, a Twoje dzieci mogą usiąść na wygodnie wyściełanym obszarze załadunku.

Wymiary naszych składanych wózków ręcznych MB-10, MB-20 i MB-30 w skrócie:

Wymiary dł. x szer. x wys. MB-10 MB-20 MB-30
otwarte 120 x 60 x 100 cm 120 x 50 x 100 cm 120 x 55 x 55 cm
złożone razem 82 x 60 x 20 cm 50 x 35 x 75 cm 50 x 40 x 75 cm

Nasze składane wózki ręczne MB-10 i MB-20 są również dostępne ze zdejmowanym dachem. Chroni to Twoje dzieci przed promieniowaniem UV w słoneczne dni. Ponadto nasze składane wózki ręczne są wyposażone w wiele dodatków, takich jak bardzo duże schowki na napoje i mały bagaż.

Faltbarer Bollerwagen von Miweba

Składane wózki boller - zalety i co należy wziąć pod uwagę

Zalety: Uwaga:
łatwy montaż i demontaż nieznacznie mniejsza nośność
oszczędność miejsca w magazynie
stosunkowo niska masa własna
łatwy w transporcie
częściowo wyposażony w osłonę przeciwsłoneczną
praktyczne dodatkowe schowki

Wskazówka: Możliwe zastosowania składanego wózka boller Składany wózek ręczny to praktyczne akcesorium - nie tylko dla rodzin z dziećmi! W życiu codziennym składany żakierz może być używany na wiele sposobów:

 • jako alternatywa dla wózka
 • jako środek transportu na dłuższe wycieczki
 • podczas parad ulicznych z kilkorgiem dzieci, na przykład podczas karnawału lub św. Marcina
 • do odbioru z przedszkola
 • do transportu zakupów
 • do transportu zwierząt domowych, na przykład na wizytę u weterynarza
 • do transportu skrzyń na napoje i innych ciężkich ładunków

 

2.3 Ile kosztuje chód ręczny?

Jeśli chcesz kupić nowy żekodżerion, jesteś oczywiście zainteresowany ceną zakupu. Ceny wózków ręcznych różnią się w zależności od wariantu wyposażenia i jakości. Oprócz prostych i bardzo tanich wózków ręcznych istnieją również modele, które kosztują ponad 200 euro. Bardzo tanie wózki ręczne są zwykle łatwe w obróbce i raczej małe. Nadają się do okazjonalnego użytku.

Jeśli szukasz bardziej stabilnego modelu do częstszego użytkowania, który nie zajmuje zbyt dużej części budżetu, rzasek ręczny ze średniej klasy cenowej jest dobrym wyborem. W tym segmencie istnieją modele z różnymi rodzajami opon, dzięki czemu możesz wybrać odpowiedni chód ręczny do swoich potrzeb. Zazwyczaj otrzymujesz dobrą jakość wykonania. Wózki ręczne z praktycznymi dodatkami, takimi jak boczne przegródki i zadaszenie przeciwsłoneczne, można również znaleźć w środkowym segmencie cenowym.

2.4 Opony w wózku ręcznym

Opony są ważnym kryterium wyboru wózka ręcznego. W zależności od tego, w jakie opony wyposażony jest chód ręczny, nadaje się on do różnych powierzchni. Opony pneumatyczne zapewniają szczególnie dobre zawieszenie. To sprawia, że są bardzo elastyczne i nadają się do prawie wszystkich powierzchni. Musisz jednak pompować opony pneumatyczne w regularnych odstępach czasu. Jeśli przejeżdżasz po ostrych kamieniach lub potłuczonym szkle, istnieje również ryzyko awarii. Opony pneumatyczne bez dętki można łatać specjalnymi sprayami. W przypadku modeli z oponami z tworzywa sztucznego ryzyko przebicia jest bardzo niskie. Jeszcze ważniejsza od materiału jest jednak szerokość opon. Im szersze opony, tym bardziej wszechstronny możesz używać wózka ręcznego. Wąskie opony nadają się przede wszystkim do gładkich asfaltowych dróg i bardzo twardych leśnych ścieżek. Z drugiej strony na nierównych nawierzchniach trudno im zrobić postęp z wąskimi oponami. Jeśli chcesz również używać wózka ręcznego do wycieczek na plażę, do wędrówek po lesie i w nierównym terenie, wybierz model z najszerszymi możliwymi oponami.

Zalety szerokich opon w skrócie

 • szczególnie płynna eksploatacja
 • mniej podatny na nierówne podłoże
 • elastycznie dopasowują się do podłoża
 • nadają się również do piasku i miękkiej podłogi leśnej
 • nie utknij w błocie

Nasza rada: Dobre zawieszenie zapewnia szczególnie lekkie i bezgłośne toczenie. Jeśli smarujesz osie odrobiną smaru, żądaczka działa jeszcze lepiej.

2.5 Jaki jest dla mnie najlepszy klasyczny lub składany żakierz?

Kiedy nadejdzie maj, nie tylko drzewa się wybijają, ale teraz są też święta tuż za rogiem. Wiele rodzin korzysta z 1 maja, aby udać się w szczęśliwą podróż ze swoim potomstwem. Dzień Wniebowstąpienia jest wtedy dniem honoru dla wszystkich ojców, aw wielu regionach mężczyźni poruszają się ze swoimi przyjaciółmi po okolicy. Czego nie powinno zabraknąć przy obu okazjach? Oczywiście ramię. Podczas gdy nieco większe dzieci są w drodze z jednym z naszych rowerów dziecięcych, małe dzieci jeżdżą na wózku ręcznym. To świetna zabawa, a twoje potomstwo nie zmęczy się tak szybko podczas długich podróży. W Dzień Ojca wózki ręczne są tradycyjnie używane do transportu piwa i innych napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Który klasyczny lub składany model najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Tutaj dowiesz się, na jakie kryteria powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze.

 

2.5.1. Maksymalna ładowność

Maksymalna ładowność wskazuje, ile dodatkowego ciężaru może unieść klasyczny lub składany wózek ręczny. Klasyczne modele są zwykle bardziej sprężyste niż składany samochód. Jeśli chcesz używać wózka ręcznego dla dzieci, zwykle wystarczy składany żakieć o maksymalnej ładowności od 70 do 100 kg. W takim modelu można również wygodnie ciągnąć wystarczającą ilość piwa na zabawny męski dzień. Klasyczne wózki ręczne mają maksymalną nośność od 150 do 700 kg. Modele te mogą być doskonale stosowane do ogrodnictwa lub transportu ciężkich towarów.

Maksymalna ładowność wózka ręcznego

2.5.2. Waga netto

Im niższy ciężar własny, tym łatwiej jest pociągnąć za sobą żałożenie. Jeśli planujesz długą podróż, niska masa własna jest prawdziwą zaletą. Twoje ramiona i ramiona będą ci wdzięczne. Składany żakieć ręczna z plandeką tekstylną jest znacznie lżejsza niż model wykonany z metalu lub drewna.

2.5.3. Opony/szerokość opony

Większość wózków ręcznych ma opony pneumatyczne lub opony z litej gumy. Opony pneumatyczne zapewniają delikatne zawieszenie i niezawodnie toczą się po wielu różnych nawierzchniach. Z drugiej strony opony z litej gumy są szczególnie stabilne. Wybierz szerokość opony, aby dopasować ją do powierzchni, po których przede wszystkim podróżujesz. Jeśli twoje wycieczki odbywają się głównie po utwardzonych drogach, wystarczy model z wąskimi oponami z twardej gumy. Jeśli natomiast chcesz również ciągnąć żałob po piasku lub po łące, zdecyduj się na model z szerokimi oponami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium