do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Kosa żyłkowa Aku 2x18V DUX60Z MAKITA Kosa żyłkowa aku 2x18v dux60z makita
Producent: MAKITA
Cena: 1 148,99 zł
szt.
zobacz więcej
Kosiarka Aku 2x18V DLM432PT2 MAKITA Kosiarka aku 2x18v dlm432pt2 makita
Producent: MAKITA
Cena: 2 266,99 zł
szt.
zobacz więcej

Kosiarka spalinowa - Wszechstronna w Twoim ogrodzie

Zwłaszcza w dużym ogrodzie kosiarka benzynowa jest właśnie tym. Niezależnie od zasilających i przedłużających, kosiarka z napędem na koła jest nie tylko bardziej elastyczna,ale także wygodniejsza. Przy większym koszu na zaczep niż kosiarka elektryczna trasa przez ogród nie musi być tak precyzyjnie zaplanowana. Ogrodnictwo jest naprawdę zabawne.

Trawnik benzynowy Ogród
ŁATWE KOSZENIE TRAWNIKA ZA POMOCĄ KOSIARKI BENZYNOWEJ Z NAPĘDEM NA KOŁA
  • Porównanie kosiarek benzynowych
   ODPOWIEDNIA KOSIARKA SPALINOWA DO KAŻDEGO ZASTOSOWANIA

Mało czasu? Oto najważniejsze pytania dotyczące kosiarki benzynowej, na które krótko udzielono odpowiedzi!

Jakiej benzyny i oleju potrzebuje moja kosiarka spalinowa?

Jako paliwo należy używać super bezołowiowego. Z drugiej strony E10 nie jest zalecany do kosiarek. SAE30 jest idealny jako olej, ponieważ został specjalnie opracowany dla kosiarek benzynowych. Możesz także użyć 10W30.

Na co muszę zwrócić uwagę podczas przechowywania kosiarki?

Jeśli kupisz kosiarkę benzynową, warto upewnić się, że możesz ją dobrze przechowywać. Zasadniczo należy go pozostawić suchym i chronionym. Zimą zaleca się spuszczanie benzyny i oleju z kosiarki. Jeśli kosiarka jest składana, przechowywanie jest szczególnie łatwe.

Jak często należy kosić trawnik?

Jeśli pozwala na to pogoda, eksperci zalecają koszenie trawnika raz w tygodniu. Z drugiej strony w mokrych warunkach nie należy kosić. Wpłynie to na wynik cięcia i zatka kosiarkę spalinowa. Po dłuższych wakacjach sensowne jest ostrożne koszenie w kilku etapach.

Kupowanie kosiarek spalinowych: na co muszę zwrócić uwagę?

Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma wydajność silnika benzynowego. Im większy trawnik, tym wyższa powinna być wydajność. To samo dotyczy szerokości cięcia. Możliwość regulacji wysokości koszenia kosiarki jest również bardzo ważna.

Do jakich obszarów zastosowania nadaje się kosiarka?

Ta odrobina ogrodnictwa idzie sama? Jako osoba pracująca z niewielką ilością czasu, emeryt lub namiętny ogrodnik hobbystyczny, z pewnością widzisz to inaczej. Zwłaszcza jeśli masz ogród z dużym trawnikiem.

Zadbany trawnik ma kluczowe znaczenie dla pierwszego wrażenia. Jeśli nie chcesz pozostawiać niczego przypadkowi w tym zakresie, trafiłeś we właściwe miejsce w tej kategorii: tutaj znajdziesz funkcjonalną kosiarkę spalinową w różnych wzorach, aby szybko, bez wysiłku i dokładnie kosić nawet duże trawniki. Idealnie, zdrowy i zadbany trawnik wygląda jak naturalny dywan. Pod tym względem kosiarka jest częścią niezbędnego standardowego repertuaru konserwacji ogrodu. Modele z silnikami benzynowymi nadają się do dużych trawników i wysokich wymagań komfortowych. Przede wszystkim oferują zauważalną ulgę, gdy trawa musi być koszona na zboczach.

Czy wiesz, że... Jako miłośnik ogrodów możesz wiedzieć, że uchwyt do kosiarki jest odpowiedni od wysokości wzrostu około 10 cm. Jeśli trawa rośnie od dłuższego czasu, potrzebujesz więcej mocy. Może to być dostarczone przez kosiarkę spalinową. Nawiasem mówiąc, wielu miłośników ogrodów widzi trawnik o długości od 4 do 5 cm jako dobrze utrzymany.

Dlaczego warto używać kosiarki spalinowej?

Zasadniczo kosiarka z silnikiem benzynowym i napędem na koła jest opcją dla bardzo dużych obszarów trawiastych. Oczywiste jest, że dzięki kosiarce benzynowej z napędem na koła można bez wysiłku jeździć nawet po wyższej trawie. Taka kosiarka sprawia wrażenie, jakby jeździła sama, wystarczy kierować nią po pożądanych pasach. Mocny silnik w połączeniu z ostrymi nożami zapewnia precyzyjny wynik cięcia. Z reguły mogą obowiązywać następujące zasady: Z trawnika o powierzchni około 200 m² zakup kosiarki benzynowej może być przydatny, jeśli chcesz zauważalnie zwiększyć komfort podczas koszenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie tylko musisz pracować na płaskiej powierzchni w ogrodzie, ale także na zboczach / zboczach. Kosiarka z silnikiem benzynowym może być funkcjonalnym kompromisem, jeśli flirtujesz z ciągnikiem, ale powierzchnia trawy jest w rzeczywistości zbyt mała na takie rozwiązanie. Ważną zaletą jest to, że nie trzeba zwracać uwagi na niepokojący kabel z kosiarką z silnikiem benzynowym. Mówi się, że było wielu miłośników ogrodów, którzy przypadkowo przecięli za pomocą urządzenia podczas koszenia.

Benzin-Rasenmäher CR-196-20
KOSZENIE OGRODU KOSIARKĄ SPALINOWĄ

Jakie są zalety kosiarki spalinowej?

 • Potężna moc silnika sprawia, że nawet wysoka i gęsta trawa można koszyć bez wysiłku
 • Elastyczna i wygodna obsługa
 • Nie wymaga źródła zasilania dla kosiarki benzynowej
 • Duże trawniki można kosić szybko i równomiernie
 • Solidna i oszczędzająca miejsce konstrukcja dzięki funkcji składania
 • Urządzenia kombinowane z kilkoma funkcjami (np.B. również ściółkowanie)
Benzinrasenmäher CR-196-10
WIELE ZALET: KOSIARKA SPALINOWA FIRMY MIWEBA

Jakie cechy kosiarki benzynowej należy wziąć pod uwagę przed zakupem?

Twoja decyzja o zakupie kosiarki z silnikiem benzynowym została podjęta? Następnie możesz przyjrzeć się centralnym kryteriom wyboru tutaj w tym rozdziale, aby znaleźć odpowiedni model. Ostatecznie nowa kosiarka silnikowa powinna spełniać specyficzne wymagania profilu i wymagania dotyczące komfortu.

Wyniki jako główne kryterium wyboru

Im mocniejszy silnik, tym szybciej i gładsze można kosić duże trawiaste obszary. Z reguły moc kosiarek z silnikiem benzynowym waha się od 2 do 5 KM. Jest to wystarczające do osiągnięcia precyzyjnych wyników cięcia. W przypadku niektórych modeli wydajność może być również zróżnicowana, dzięki czemu można elastycznie reagować .B. na wysokość i gęstość trawnika. Z reguły im większy trawnik, tym wyższa powinna być moc silnika.

Benzin-Rasenmäher CR-196-20
PEŁNA MOC Z SILNIKIEM BENZYNOWYM O MOCY DO 5,2 KW

Szerokość cięcia: Jak szybkie jest koszenie ręczne?

Szerokość koszenia decyduje o tym, jak szybko można kosić ile trawnika. Im większa szerokość cięcia, tym mniej biegów musisz przejechać. Dzięki szerokości cięcia można uzyskać znaczną oszczędność czasu. Mniejsze modele podstawowe oferują szerokość cięcia od 40 cm. Wydajne kosiarki silnikowe oferują szerokość cięcia 50 cm, a czasem nawet więcej: Craftfull CR-224-20 pozwala na znaczną szerokość cięcia 56 cm.

Benzin-Rasenmäher CR-224-20
SZEROKOŚĆ CIĘCIA DO 56 CM DLA KOSIAREK SPALINOWYCH

Regulacja wysokości cięcia

Krótki trawnik wygląda na dobrze utrzymany. Ale to, co jest postrzegane jako piękne, jest w oku patrzącego. Dlatego ogromną zaletą wysokiej jakości kosiarekdo trawy jest możliwość regulacji wysokości koszenia indywidualnie lub stopniowo. W przypadku wielostopniowych systemów cięcia, w zależności od modelu, dostępny jest zakres od 2,5 do 8 cm, taki jak ta kosiarka Craftfull Premium. W ten sposób możesz zmieniać wygląd trawnika lub reagować na sezonowe wpływy pogodowe.

Benzin-Rasenmäher CR-196-20
PEŁNA MOC Z SILNIKIEM BENZYNOWYM O MOCY DO 5,2 KW

Wyrzucenie trawnika i rozmiar kosza na zaczep

Inwestując w funkcjonalną kosiarkę benzynową, z pewnością będziesz chciał cieszyć się wysokim poziomem komfortu. W tym sensie wyrzucenie trawnika lub rozmiar kosza połowowego ma ogromne znaczenie. Jeśli kosz zaczepowy kosiarki ma dużą objętość, można kosić wiele pasów bez opróżniania kosza . Niektóre modele mają nawet wskaźnik poziomu,więc masz wszystko w widoku. Jeśli chcesz skarcić duży trawnik, powinieneś przywiązywać wagę do wystarczająco zwymiarowanego kosza na połów (objętość ponad 50 litrów).

Benzin-Rasenmäher CR-196-10E
KOSZ O POJEMNOŚCI 62 LITRÓW NA KOSIARCE BENZYNOWEJ

Pożądana kosiarka spalinowa z napędem na koła?

Oczywiste jest, że kosiarka musi zostać przeniesiona. Przy płaskiej powierzchni zwykle nie stanowi to problemu. Może to być trudniejsze, jeśli trzeba opanować nachylenia lub zbocza. W takim przypadku należy wybrać kosiarkę benzynową z napędem. Dokonujesz bardzo funkcjonalnego wyboru z CR-196-10. Moc silnika może być używana z takim modelem, aby cieszyć się zauważalną ulgą podczas manewrowania kosiarką.

Benzin-Rasenmäher CR-196-10
POTĘŻNY NAPĘD NA KOŁA W KOSIARCE CRAFTFULL
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium