do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Termostat gniazdkowy Termostat gniazdkowy
Producent: Heidenfeld
Cena: 200,71 zł 215,82 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Termostat z wtyczką do inteligentnego domu Termostat z wtyczką do inteligentnego domu
Producent: Heidenfeld
Cena: 310,19 zł 333,54 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Mało czasu? Oto najważniejsze pytania dotyczące ogrzewania na podczerwień, na które krótko udzielono odpowiedzi!

Jak działa promiennik podczerwieni?

Promienniki podczerwieni to grzejniki elektryczne oparte na promieniującym cieple. Zapewniają, że obiekty nagrzewają się bezpośrednio, w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów grzewczych. Te tylko ogrzewają powietrze w pomieszczeniu.

Czy promiennik podczerwieni potrzebuje dużo energii elektrycznej?

Zależy to od wielu czynników. Na przykład pożądana temperatura w pomieszczeniu,liczba dni grzewczych i intensywność użytkowania. Oczywiście obecna taryfa za energię elektryczną również odgrywa rolę.

Gdzie mogę zainstalować promiennik podczerwieni?

Klasycznie promiennik podczerwieni jest zamontowany na ścianie. Możliwe jest jednak również zamontowanie promiennika podczerwieni na suficie. Naśladuje to przyjemny efekt ogrzewania podłogowego.

Jakie są rodzaje promienników podczerwieni?

Promienniki podczerwieni mogą być używane bardzo elastycznie ze względu na ich konstrukcję. Istnieją klasyczne promienniki podczerwieni,ale także lustra, tablice lub promienniki podczerwieni z obrazem.

Informacje i często zadawane pytania dotyczące ogrzewania na podczerwień

Większość ludzi zna emitery podczerwieni głównie z sektora zdrowia. Tutaj lampa podczerwieni jest stosowana na przykład w leczeniu napięcia mięśni, przeziębienia lub przeciwzapalnych. Ale możesz także doskonale ogrzewać za pomocą paneli na podczerwień. Jakie są różnice, gdzie używane są promienniki podczerwieni, jak są zamontowane i wszystko inne można znaleźć w tym przewodniku.

Infrarotheizung als Handtuchheizkörper im Bad über der Wanne
PROMIENNIKI PODCZERWIENI MAJĄ WIELE RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ
Rodzina cieszy się przyjemną temperaturą w mieszkaniu dzięki nowemu promiennikowi podczerwieni
DOBRA TEMPERATURA W DOMU DZIĘKI INNOWACYJNEMU OGRZEWANIU NA PODCZERWIEŃ
Wraz z ogrzewaniem powierzchni znacznie zbliżasz się do strefy komfortu [...] Ogólnie rzecz biorąc, zużywa się mniej energii cieplnej [...] Z tego powodu coraz ważniejsze staje się ogrzewanie powierzchniowe, a zwłaszcza promienniki podczerwieni, ponieważ przede wszystkim ogrzewają powierzchnie pomieszczeń.
 
 

Co to jest promiennik podczerwieni i jak działa?

Promiennik podczerwieni to grzejnik elektryczny oparty na zasadzie naturalnego promieniowania cieplnego. Terminy ogrzewanie falą upałów i ogrzewanie promiennikowe są również powszechne. W przeciwieństwie do wszystkich innych systemów grzewczych, bezpośrednie ciepło jest charakterystyczne dla ogrzewania na podczerwień: nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu,ale kopertę pomieszczenia lub wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu (podłoga, ściany i meble). To bezpośrednie ciepło, które jest bardzo podobne do ciepła promieni słonecznych, ludzie uważają za bardzo przyjemne.

Poza niską ceną zakupu, rosnącą popularność takiego elektrycznego grzejnika ściennego można wytłumaczyć przede wszystkim równomiernym rozpraszaniem ciepła. Pokoje pozostają ciepłe przez długi czas, nawet po wyłączeniu ogrzewania na podczerwień. Jest to również wyraźna zaleta pod względem efektywności energetycznej. Nowoczesny promiennik podczerwieni może być również bardzo elastycznie stosowany w pomieszczeniach, np.B. jako ogrzewanie ścienne,na suficie lub jako obraz.

Infrarotheizung mit Bild im Schlafzimmer
PROMIENNIK PODCZERWIENI MOŻE BYĆ UŻYWANY ELASTYCZNIE W KAŻDYM POMIESZCZENIU
 

Czy wiesz, że... Ta temperatura może dotrzeć do powierzchni:

Dzięki naszym promiennikom podczerwieni Heidenfeld powierzchnia może osiągnąć temperaturę do 125 stopni. W połączeniu z dostarczonym termostatem i funkcją timera można regulować moc grzewczą bardzo indywidualnie i energooszczędnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium