do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Opcje przeglądania
Kurnik MH-04 (brązowy) Kurnik mh-04 (brązowy)
Producent: My Animal
Cena: 799,90 zł
szt.
zobacz więcej
Kurnik MH-21 ze składem jaj Kurnik mh-21 ze składem jaj
Producent: My Animal
Cena: 1 201,18 zł
szt.
zobacz więcej
Kurnik MyAnimal dla 4 kur MH-32 Kurnik myanimal dla 4 kur mh-32
Producent: My Animal
Cena: 999,90 zł
szt.
zobacz więcej
 

Kurnik z dziobkiem - przynieś odrobinę wiejskiego życia do swojego ogrodu

Z kurnikiem kupujesz małą idyllę do własnego ogrodu. W nim oferujesz swoim kurczętom odpowiedni dla gatunku, wygodny dom i możesz uczestniczyć w życiu zwierząt z bliska. Jako dodatek otrzymaszcodziennie świeże jajka, które naprawdę wiesz, skąd pochodzą.

Twoja korzyść:Nawet jakościowo i optycznie wybitna woliera z kurczaka może być wdrożona przy łatwo zarządzalnym wysiłku.

Kurnik z dziobkiem dla maksymalnie 8 osób Kurczaki
KURNIK Z DZIOBKIEM WE WŁASNYM OGRODZIE

Mało czasu? Oto najważniejsze pytania dotyczące kurnika, na które krótko udzielono odpowiedzi!

Jak duża musi być kurnik?

Na metr kwadratowy powierzchni podłogi można zaplanować od pięciu do sześciu małych kur lub od trzech do maksymalnie czterech średnich kurcząt. W połączeniu z opcją wolnego koła jest to przyjemna przestrzeń życiowa dla kurcząt. Dla porównania, w przemysłowej hodowli gleby średnio dziewięć średniej wielkości kur musi dzielić jeden metr kwadratowy bez dziobka.

Jak sprawić, by kurnik był odporny na zimę?

Czyszczenie i wapnowanie Dokładnie przygotuj kurnik, aby przygotować go na miesiące zimowe. Upewnij się również, że kurnik jest chroniony przed wiatrem i wilgocią. Jako pościel należy użyć wełny drzewnej lub słomy dla lepszego magazynowania ciepła. Ponadto dostosuj wodę i żywność do niskich temperatur.

Jak czyścić kurnik i gniazda nioski?

Dzienny czas potrzebny na karmienie i czyszczenie wynosi tylko około 15 minut. Codzienne zadania obejmują zmianę wody pitnej i żywności, czyszczenie koryt i usuwanie kału. Idealnie jednak wystarczy oczyścić estry układania raz w miesiącu i wypełnić je ziemią okrzemkowa.

Które rasy kurcząt nadają się do trzymania?

Jeśli dopiero zaczynasz trzymać kurczęta, solidne, łatwe w pielęgnacji i ciche rasy kurczaków są zalecane dla początkujących. Najpopularniejsze są jedwabne kurczaki, Araucana, kurczaki Vorwerk, Barnevelder, Plymouth Rocks, Sundheimer, New Hampshire, Sussex, Orpington i Cochin. W zależności od wielkości kurnika należy jednak pamiętać, że małe i średnie rasy są lepiej dopasowane. Przy wyborze należy również wziąć pod uwagę wydajność nieśności, ponieważ waha się ona między 80-250 jaj rocznie, w zależności od rasy kurczaka.

Co wziąć pod uwagę przed zakupem kurnika?

Jeszcze przed zakupem musisz wyjaśnić niektóre warunki ramowe. Tak więc kurnik z pasującymi pierzastymi mieszkańcami może być miłym doświadczeniem dla dzieci, ale nie dla każdego sąsiada. Zależy to na przykład od tego, czy kupisz koguta do kurnika, czy nie. Ponadto, aby odnieść sukces w hodowli kurczaków,musisz poradzić sobie ze szczepieniami, rejestracją w biurze weterynaryjnym i innymi ważnymi tematami.

Jak mogę dbać o kurczęta?

Dobra i odpowiednia gatunkowo hodowla kurczaków jest warunkiem wstępnym dla szczęśliwych kurcząt, a co za tym idzie również dla zdrowych jaj. Opieka nad kurczętami odgrywa ważną rolę, dzięki czemu już przyczyniasz się do zadowolenia kurcząt z regularnego i prawidłowego karmienia i czyszczenia stodoły. Niemniej jednak należy rozważyć inne zadania, takie jak przycinanie piór, pazurów i skracanie dzioba.

Informacje i często zadawane pytania dotyczące kurnika

Szczęśliwe kurczaki można znaleźć w odpowiednich kurnikach. Dlatego wybrana kurnik powinna nie tylko oferować wystarczająco dużo miejsca i dobrą wentylację, ale także być łatwa w pielęgnacji i obsłudze. Materiał odporny na warunki atmosferyczne, łatwo dostępna i czysta budka lęgowa z okoniami oraz opcja wolnego koła w kurniku dzięki zintegrowanej obudowie zewnętrznej i na zewnątrz kurnika za pośrednictwem zamykanych drzwi są do tego niezbędne. Jakie cechy powinien mieć również kurnik i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej kurnika, można znaleźć w kolejnych rozdziałach naszego przewodnika.

Ogród Chicken Coop Chicken House
WSZYSTKO, CO WAŻNE DLA WYBORU ODPOWIEDNIEJ KURNIKA
Kurnik duży z dziobkiem i wystarczającą ilością miejsca
OPRÓCZ WYSTARCZAJĄCEJ PRZESTRZENI WEWNĘTRZNEJ, KURNIK POWINIEN RÓWNIEŻ OFEROWAĆ MOŻLIWOŚCI ĆWICZEŃ

Trend trzymania kilku kurczaków we własnym ogrodzie zyskuje coraz więcej zwolenników – nawet wśród ludzi w miastach. Szczególnie rodziny z dziećmi uważają za niezwykle ekscytujące obserwowanie tych żywych zwierząt. Zostaniesz również nagrodzony świeżymi jajkami od własnych kurcząt.

 

Uwagi przed Kupujesz kurnik

 • JA.

  Sąsiadów

  Aby uniknąć dyskusji z perspektywy czasu, powinieneś wcześniej porozmawiać z sąsiadami o planowanym kurniku.

 • Ostrzeżenie

  Uwaga:Podczas gdy oczekiwana ekspozycja na hałas ze strony kur jest minimalna, kogut jest uważany za akustycznie asertywny ranny ptaszek.

 • II.

  Dzieci

  Dla dzieci kurnik można połączyć z ekscytującymi doświadczeniami. Tylko oni powinni osiągnąć wiek, w którym rozumieją, że pewne zachowania, takie jak przerażenie i bieganie za kurczętami, przerażają i nieśmiało.

 • III.

  Wielkość woliery kurczaka

  Kurnik powinien pomieścić co najmniej cztery lub pięć kur. Wystarczająca odległość od podłoża, jak w naszych kurnikach MyAnimal, zapewnia, że rosnąca wilgoć nie może dotrzeć do podłogi.

 • IV.

  Kurnik z dziobkiem

  Hodowla odpowiednia dla gatunku oznacza, że kurczęta mają wystarczająco dużo miejsca, aby wyczerpać się w ciągu dnia. Nasze kurniki MyAnimal oferują centralne centrum handlowe bezpośrednio w kurniku. Jest dobrze chroniony dookoła drutem ocynkowanym, a u góry wodoodpornym dachem pokrytym smolistą tekturą.

 • Korzyść

  Czy wiedzieli? Twoje kurczęta mogą pozostawić cię pod nadzorem przez krótki czas w łóżku warzywnym, gdzie pozbywają się roślin ze szkodników. Upewnij się jednak, że kurczęta nie pomagają sobie w pysznych roślinach warzywnych.

 • V.

  Szczepienia

  W Niemczech szczepienie przeciwko ptasiej grypie lub "rzekomemu pomorowi drobiu" jest obowiązkowe.

 • VI.

  Rejestracja

  Hobbystyczne trzymanie kurcząt jest dozwolone w Niemczech bez zezwolenia. Musisz jednak poinformować lokalne biuro weterynaryjne, ile kurcząt trzymasz i w jakim celu.

 • Informacja

  Przy okazji:Zmiany w hodowli, na przykład w przypadku dodania zwierząt, również podlegają do zgłoszenia.

 • VII.

  Wysiłek

  Codzienny wysiłek związany z karmieniem i czyszczeniem trwa około 15 minut.

 • VIII.

  Oferowane informacje

  Przed zakupem kurczaków i kurnika warto dogłębnie przyjrzeć się tematowi. Jednym ze sposobów na to są jesienne wystawy drobiu,gdzie będziesz miał również okazję porozmawiać z hodowcami.

Jak znaleźć najlepszą lokalizację dla woliery kurczaka

Wybór lokalizacji rozpoczyna się od znalezienia miejsca, w którym nie tworzy się rozlewiska, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Najlepiej jest zapewnić lekkie nachylenie dla szybkiego drenażu wody. Jednocześnie należy go chronić przed wiatrem. Kurczaki nie tylko uważają przeciągi za nieprzyjemne. Zwiększa również ryzyko choroby. Miło jest również, jeśli wybrane miejsce znajduje się w obszarze wpływu drzewa liściastego. Latem zapewnia cień, a zimą półprzezroczysty.

Informacja

Wskazówka:Jeśli nie ma odpowiedniego drzewa, wielkoformatowy ekran sygnalizacji świetlnej może służyć jako dostawca cienia.

Hühnerstall aufstellen
KURNIK Z IDEALNĄ LOKALIZACJĄ

Następnym krokiem jest wyrównanie kurnika z dziobkiem, aby rozgrzewające poranne słońce mogło przeniknąć do środka bez zbytniego nagrzewania się po południu. Idealna do tego jest pozycja na południowym wschodzie lub, jeśli nie jest to możliwe, na południu. Pamiętaj, aby umieścić kurnik na krawędzi przedłużonej wylewki. Jest więc dostępny bez konieczności przechodzenia przez łąkę z kurczakiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium