do kasy suma: 0,00 zł

Jak samemu zbudować domek dla świnki morskiej? - co zrobić by był bezpieczny do użytku w ogrodzie

Jak samemu zbudować domek dla świnki morskiej? - co zrobić by był bezpieczny do użytku w ogrodzie

 

Jeśli naszym ulubionym pupilem jest świnka morska warto zadbać o to, by mogła spędzać czas na świeżym powietrzu w ogrodzie lub na działce. Choć świnki morskie to ciekawskie stworzenia i mogą niepostrzeżenie zainteresować się odleglejszymi miejscami, to jednak nie musimy rezygnować z wyprowadzania świnek na dwór. By nasze dziecko lub my nie musieli stale odbserwować naszego pupila można postawić na zewnątrz specjalny domek dla świnki morskiej, dzięki któremu będzie mogła bezpiecznie korzystać z przebywania na świeżym powietrzu.

Zrobić samemu, czy kupić gotowy, profesjonalny domek dla świnki morskiej?

Oczywiście zaprojektowanie i zbudowanie własnymi siłami domku będzie na pewno bardzo satysfakcjonujące. Jednak warto mierzyć siły na zamiary. Nie każdy z nas jest „złotą rączką”, a należy pamiętać że z domku będzie korzystał prawdopodobnie ulubiony pupil naszego dziecka, więc musi być bezpiecznie, zarówno dla zwierzaczka, jak i dla dziecka. Jeśli więc nie czujemy się na siłach by własnoręcznie zbudować bezpieczną ostoję to alternatywnym rozwiązaniem będzie zakup pięknie wykonanego i niedrogiego domku.

Domki tego rodzaju należy własnoręcznie zmontować z gotowych elementów. Do ich produkcji posłużono się wysokiej jakości materiałami, które składają się na całość:

  • impregnowane drewno z sosny,
  • metalowe ocynkowane elementy,
  • zdejmowany dach pokryty papą,
  • wysuwana szuflada z podłożem z blachy.

Montaż jest prosty i powinien nam zająć nie więcej niż 20 minut.

Czym charakteryzują się domki dla świnek od renomowanych producentów?

Domki dla pupili powinny charakteryzować się bezpieczeństwem. To niezwykle ważne, chociażby z tego względu, że wykonane są one z drewna i metalu. Drewniane elementy powinny być odpowiednio przeszlifowane, by nie miały ostrzejszych czy chropowatych miejsc. Druty, z których zrobione są wybiegi muszą nie tylko być odporne na warunki atmosferyczne (są powlekane i ocynkowane), ale przede wszystkim powinny być tak wmontowane, by na zewnątrz nie pozostawały żadne ostre krawędzie.

Musi być wygodnie śwince morskiej oraz osobie, która będzie o nią dbała. Dlatego domek powinien być także funkcjonalny. Właśnie dlatego zastosowano w nim zdejmowany dach, który chroni przed deszczem, ale także ułatwia pielęgnację domku wewnątrz. U spodu zastosowano specjalną wysuwaną szufladę, która ułatwia uzupełnianie domku dla świnek trocinami oraz pożywieniem.

Domki dla świnek wkomponują się w zieleń ogrodu. Estetyka musi pozostać zachowana.

Producent domków dla świnek Miweba zadbał także o to, by domki bardzo elegancko się prezentowały. Poza użytecznością niezwykle ważna jest prezencja. Jest to ważne nie tylko dlatego, że lubimy otaczać się ładnymi rzeczami, ale także dlatego, że chcemy by nasz ogród lub działka zawsze były spójnie skomponowane. Domki wyglądają niezwykle uroczo. Wysokiej jakości drewniane elementy mogą być polakierowane na naturalny kolor jak w modelach domków dla świnek MIWEBA MH-20 "MY ANIMAL" lub będą prezentowały piękne pastelowe barwy jak w domkach MIWEBA MH-25 lub MIWEBA MH-28.

Domki dla naszych najmniejszych pupili to bardzo trafny pomysł na prezent, który podarujemy naszemu dziecku. Jeśli tylko mamy miejsce w ogrodzie lub na działce możemy śmiało sprezentować dziecku domek razem ze świnką morską. Każde dziecko będzie bardzo szczęśliwe. Warto pamiętać, że domki nie ograniczają się do tego, by zamieszkała w nim świnka morska. Jeśli lubimy króliczki, myszki, chomiki czy szczurki domek będzie świetnym miejscem i dla tych małych zwierzaczków.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium