do kasy suma: 0,00 zł

Kiedyś na biegunach, dziś koniki mechaniczne

Kiedyś na biegunach, dziś koniki mechaniczne

Bez względu na czasy dzieci potrzebowały się uczyć poprzez zabawę. Zabawa jest integralną częścią dzieciństwa. Wspomnienia jakie wówczas się tworzą pozostają na całej życie. Niezwykle istotne jest to, by zabawa była czymś więcej niż tylko miło spędzonym czasem. Warto zadbać o to, by poprzez zabawę dziecko uczyło się nowych rzeczy, ale w taki sposób by przynosiło to dziecku radość. Konik mechaniczny od Ponycycle zabierze dziecko w niezwykłą przygodę. „Galopowanie” na mechanicznym koniku pobudza wyobraźnię, wspiera równowagę oraz kondycję, poza tym wzmacnia ręce, nogi i plecy.

Klasyczny wygląd, nowoczesne funkcje

Warto już na wstępie wspomnieć o tym, że konik mechaniczny Ponycycle uzyskał cenny certyfikat amerykańskiASTM-963, czylistandardową specyfikację poświadczającą bezpieczeństwo zabawek oraz normę europejską EN 71 również określającą wymogi bezpieczeństwa dla zabawek. Co ciekawe konik może być już używany przez dzieci w wieku 3 lat, dzięki temu że występują one w dwóch wymiarach:

  • konik Smallwysoki na 73 cm z siedziskiem na wysokości 50 cm – dla dzieci od 3 do 5 roku życia,

  • konik Medium - wysoki na 90 cm z siedziskiem na wysokości 62 cm – dla dzieci od 4 do 9 roku życia.

Dawniej dzieci mogły bawić się na konikach na biegunach, jednak dzisiaj konik mechaniczny oferuje nie tylko o wiele więcej zabawy, ale także pozwala zdobyć o wiele więcej umiejętności. Poprawia on koordynację dziecka, wspierając pracę rąk, nóg oraz pleców poprzez koordynację ruchową. Równie istotne jest to, że mechaniczny konik wyraźnie wpływa na kreatywność dziecka. Podczas zabawy stymulowana jest wyobraźnia oraz twórcze myślenie.

Dla zwiększenia atrakcyjności konik wyposażony jest w specjalny moduł dźwiękowy, który wiernie odtwarza prawdziwe dźwięki wydawane przez konia. Zadbano również o to, by elementy, z którymi dziecko ma kontakt były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wierzchnie warstwy są przyjemne w dotyku oraz bezpieczne.

W jaki sposób działa konik mechaniczny Ponycycle?

Mechanizm jest niezwykle prosty i każde dziecko sprawnie nauczy się obsługi mechanicznego konika. Jeśli dziecko nie umie jeszcze wejść samo na konika, wystarczy posadzić je na siodle. Dla nóżek dziecka oparciem będą „strzemiona”. W przypadku konika mechanicznego będą to specjalne pedały, dzięki którym można wprawić zabawkę w ruch. Wystarczy je nacisnąć i konik zacznie się poruszać.

Jakiego rodzaju koniki są dostępne?

Jest kilka rodzajów koników, które można wybrać. Poza tym, że konieczny jest właściwy dobór rozmiaru to także warto dokładnie przemyśleć model. Dla dziewczynek idealne mogą okazać się jednorożce w białym kolorze, albo świetnie prezentujące się mechaniczne zebry. Chłopcom na pewno spodobają się brązowe i czarne koniki z pięknymi grzywami.

Koniki mechaniczne to przepiękny i doskonały prezent dla każdego dziecka. Nasi najmłodsi podopieczni będą zachwyceni możliwością „kłusowania” na wspaniałym pupilu, który przyniesie im całą moc pozytywnych wrażeń. My jako rodzice na pewno z sentymentem spojrzymy na nowoczesnego „konika na biegunach” i przypomnimy sobie jak sami dawniej na nich hasaliśmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium