do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Klatki dla królików – wszystko, co musisz wiedzieć

Klatki dla królików – wszystko, co musisz wiedzieć

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie klatki dla królika?
Właściwa klatka dla królika ma kluczowe znaczenie – brak wystarczającej ilości ruchu lub zbyt mało miejsca może mieć negatywny wpływ na zwierzę, wtedy kondycja fizyczna i psychiczna zwierzaka często znacznie się pogarsza, obniżając jakość jego życia. Klatka królika to miejsce, w którym zwierzę spędza dużo czasu. Dlatego obowiązkiem każdego opiekuna jest zapewnienie swoim pupilom odpowiednich i komfortowych warunków. Dostosowanie klatki może czasami okazać się prawdziwym wyzwaniem. Oto kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze klatki dla królika. Wielkość klatki zależy od samego królika. Duże króliki potrzebują więcej miejsca. Należy przyjąć, że minimalny rozmiar klatki dla jednego królika to wymiary 100 x 50 cm,  natomiast przy dwóch te wymiary to co najmniej 140 x 70 cm. Wysokość klatki nie powinna być mniejsza niż 40 cm. Warto również zauważyć, że im więcej miejsca ma zwierzę, tym lepszy będzie miał komfort. Wybierając klatkę dla królika, weźmy pod uwagę jakość jej wykonania, ponieważ wszelkie wystające elementy czy niestabilne konstrukcje mogą stanowić zagrożenie dla naszego pupila. Ważna jest również kwestia czyszczenia klatki, która wiąże się z łatwością jej demontażu i ponownego montażu. Jednym z najbardziej polecanych wariantów są klatki z plastikowym dnem, ponieważ są one bezpieczne dla samego zwierzęcia i łatwe

w czyszczeniu. Królików nie należy trzymać w akwarium, ponieważ nie zapewniają wystarczającej cyrkulacji powietrza, co stwarza warunki do rozwoju różnych mikroorganizmów, takich jak grzyby. Króliki to jedne z najbardziej ruchliwych zwierząt, idealnym wyborem byłaby klatka z wybiegiem czy też dodatkowym piętrem. Dzięki temu zwierzę będzie mogło swobodnie i bezpiecznie korzystać ze swojego lokum, czując się w nim bardzo komfortowo za względu na jego przestronność.

 

Jaką wybrać klatkę dla królika-miniaturki?

Chociaż miniaturowe króliki różnią się wielkością od standardowych królików, ich klatki także muszą być wystarczająco duże. Zwierzęta powinny mieć możliwość swobodnego poruszania się, spania,  załatwiania potrzeb fizjologicznych i spożywania posiłków. Dlatego przyjmuje się, że dla małych królików klatka powinna mieć wymiary około 80x50 cm, podczas gdy większe króliki potrzebują wymiarów do 100x50 cm.  Najlepiej jednak jakby klatka miniaturowego królika wyglądała dokładnie tak, jak klatka przeznaczona dla dużych królików. Musi zawierać odpowiednie wyposażenie i zapewniać pełny komfort przestrzenny zwierzętom. Nie wybierajmy zatem zbyt małych, przeszklonych i złej jakości wykonania klatek, które mogą stanowić zagrożenie dla zwierzęcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium