do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Kominek elektryczny dostępny dla każdego

Kominek elektryczny dostępny dla każdego

Kominek elektryczny i jego źródło zasilania

W kominku tradycyjnym spala się drewno, zatem dodatkowo trzeba mieć miejsce na składowanie drewna opałowego i rzecz jasna kupując je, należy wyłożyć niemałą kwotę pieniędzy. Kominek standardowy musi mieć także dostęp do komina, co niestety nie zawsze jest możliwe. Taki kominek to również niebezpieczeństwo pożaru podczas spalanego opału.

Kominek elektryczny zaś można zastosować w każdym z pomieszczeń, na przykład w salonie, w miejscu, w którym najlepiej będzie się prezentował. W ofercie w sklepie takwiele.pl znajdziesz kominki wiszące i stojące. Jego źródłem zasilania jest energia elektryczna, wystarczy włączyć przewód z kominka do gniazdka, nacisnąć włącznik i już możesz cieszyć się imitacją ognia w swoim kominku. Bez bałaganu, popiołu, pozostałości po drewnie, bezpiecznie i bardzo estetycznie.

Efekt 3D w kominku elektrycznym

W kominku elektrycznym nie powstaje prawdziwy żywy ogień, a jedynie jego iluzja, niemniej, aby najdokładniej odzwierciedlić ogień, wykorzystuje się funkcje 3D. Palenisko jest w tym przypadku łudząco przypominające prawdziwy ogień.

Ponieważ w tradycyjnym kominku słychać spalane, trzaskające i syczące drewno w niektórych kominkach elektrycznych zastosowano syntezatory generujące podobne odgłosy.

Gdzie najczęściej montuje się kominek elektryczny?

Najczęstszym pomieszczeniem wykorzystywanym do umiejscowienia kominka elektrycznego jest salon. To właśnie tam szuka się odpowiedniej strefy, by stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku i relaksu.

Użytkowanie kominka elektrycznego nie generuje przykrych zapachów ani szkodliwych substancji, dlatego też kominek elektryczny idealnie wkomponuje się w strefę relaksu w domu.

Obsługa kominka

Obsługa kominka elektrycznego nie wymaga specjalnego zaangażowania, jest prosta, przy pomocy pilota – czyli komfort i wygoda. Kominki elektryczne mają nie tylko znaczenie dekoracyjne, albowiem część z nich posiada funkcję termostatu pokojowego, gdzie temperaturę można ustawić nawet na określony czas grzania.

Jak widać zalety kominka elektrycznego, są niezaprzeczalne, co do wad natomiast, zaliczyć do nich jedynie można wyższe rachunki za energię elektryczną (w zależności od potrzeb), jak i brak w nim żywego ognia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium