do kasy suma: 0,00 zł

SUP Stand Up Paddle

SUP Stand Up Paddle
 

Stand Up Paddling - Sporty wodne z nowej perspektywy

Prawie żaden inny wynalazek nie wpłynął na sporty wodne w ostatniej dekadzie tak bardzo, jak Stand Up Paddle. Łączy w sobie zwinność surfingu z prostą obsługą łodzi wiosłowej, a jednocześnie oferuje użytkownikom stabilne stanowisko. Dzięki temu można spróbować sportów wodnych w nieco innym wydaniu. Warto wspomnieć, że nadmuchiwana deska Stand Up Paddle Board okazuje się również kompaktowym towarzyszem podczas transportu, co niewątpliwie jest jej atutem.

Stand Up Wiosłowanie Sport i rekreacja
STAND UP WIOSŁOWANIE JAKO ROZRYWKA I SKUTECZNE SPORTY WODNE

Mało czasu? Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące Stand Up Paddle!

Dla kogo nadaje się Stand Up Paddle?

Stand Up Paddling to sportm któy idealnie wpisuje się w trendy i przemawia do szerokiej grupy docelowej. Oprócz doświadczonych entuzjastów sportów wodnych, również coraz więcej początkujących korzysta z korzyści, jakie dają nadmuchiwane wiosła Stand Up. Dzięki naszemu modelowi wiosła stojącego Ariki KID, ten sport jest również czymś dla całej rodziny.

Jakie są rodzaje wioseł stojących?

Zasadniczo rozróżnia się stały SUP i iSUP. Są one nadmuchiwane i dlatego bardzo łatwe do przechowywania. Dzięki takiej elastyczności, stały się znacznie bardziej praktyczne.

Jak znaleźć odpowiednią deskę SUP?

Wszystko zależy od rodzaju użytkowania. Dla większości bardziej odpowiednia jest wszechstronna deska. Jeśli chcesz czegoś bardziej sportowego, z pewnością dokonasz właściwego wyboru z deską wyścigową i turystyczną, taką jak nasza Mapuna.

Czy Stand Up Paddling pomaga mi w treningu?

Absolutnie! Pomaga w treningu holistycznym, zwiększa wytrzymałość i angażuje wiele grup mięśni, takich jak mięśnie pleców oraz górne i dolne ramiona. Nawet joga jest możliwa na Stand Up Paddle.

Jaki jest najlepszy Stand Up Paddle dla początkujących?

Wszechstronne wiosło stojące do pompowania jest idealne dla początkujących. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na duże wymiary pod względem długości i szerokości. W połączeniu z systemem 3-płetwowym i antypoślizgową podkładką pokładową można zapoznać się z ruchem steru dzięki bezpiecznemu stojakowi. Polecamy Stand Up Paddle Ariki i Moana, abyś zaczął. Wszechstronna deska SUP ma również tę zaletę, że można jej używać długo po treningu.

Czy jest też deska SUP dla dzieci?

Istnieją również odpowiednie wiosła stojące na rodzinną wyprawę. Oferujemy deskę SUP Ariki, która jest dostępna w trzech różnych rozmiarach. Najmniejszy rozmiar został stworzony specjalnie dla dzieci i pozwala potomstwu zdobyć pierwsze doświadczenie w wiosłowaniu na stojąco. Ważne są elementy pomagające zachować bezpieczeństwo, takie jak spiralna smycz, antypoślizgowa powłoka EVA i tzw. profil kołyskowa.

Informacje i często zadawane pytania dotyczące Stand Up Paddle

Nawet jeśli nazwa Stand Up Paddle wydaje się być oczywista, wielu zastanawia funkcja tego sprzętu. Czy wystarczy po prostu stanąć na desce surfingowej i zacząć wiosłować? Czy nie wpadniesz od razu do wody? Oczywiście, że nie! Ponieważ takie wiosło Stand Up jest nadmuchiwane, okazuje się być wiernym i stabilnym towarzyszem na powierzchni wody. Eleganckie i żwawe szybowanie po wodzie jest więc nie tylko bardzo zabawnym, ale także łatwo dostępnym i sportowym wypoczynkiem. Jak opanować sprzęt i znaleźć najlepsze wiosło Stand Up dla swoich potrzeb, znajdziesz w kolejnych rozdziałach.

Informacje o wiosłach na stojąco
WSZYSTKO, CO WAŻNE DLA WYBORU ODPOWIEDNIEJ DESKI SUP
Stand Up Paddle Safe Balance Trening Codzienne życie
STAND UP PADDLE ZE SPIRALNĄ SMYCZĄ DLA BEZPIECZNEGO TRENINGU POCZUCIA RÓWNOWAGI

Stand Up Paddling "trenuje poczucie równowagi i koordynacji, wzmacnia całą muskulaturę, jest dobrym treningiem sercowo-naczyniowym i stanowi idealną równowagę dla codziennego stresu ze względu na bliskość natury."

Deska SUP - to za Stand Up Paddling

Z daleka Stand Up Paddling przypomina nieco romantyczną wycieczkę z wenecką gondolą, gdzie sam przyjmujesz rolę sternika. Porównanie nie jest całkowicie absurdalne, ponieważ poziom stabilności jest podobny. Jak również wszechstronny widok i spokojna tafla wody, dzięki której deska może być płynnie sterowana. Zagorzali surferzy prawdopodobnie poradziliby sobie z takim ruchem na desce surfingowej, ale deska SUP jest znacznie wygodniejsza pod względem powierzchni, wykończenia powierzchni i równowagi. To sprawia, że nadaje się dla szerokiego grona osób zainteresowanych sportami wodnymi, które szukają równowagi między aktywnym ćwiczeniem a relaksem. Na Stand Up Paddle oba komponenty można dobrze łączyć i zapewnić niezrównane wrażenia z jazdy. Deski SUP są mniej odpowiednie dla fal i lepiej przystosowane dla spokojnych wód w obszarach śródlądowych i przybrzeżnych.

Informacja

Historia Stand Up Paddling

Kult pochodzi z Hawajów: Stand Up Paddling to wciąż młody, modny sport w Europie. Wiosłowanie na stojąco ma swoje początki w Azji, gdzie w szczególności rybacy korzystali z tej technologii. U wybrzeży Hawajów, Stand Up Paddle zyskał status kultowy w XX wieku i był początkowo używany w dziedzinie treningu surfingu.

Zabawa w surfing niezależnie od wiatru i fal

Niewątpliwym atutem deski SUP jest szeroki zakres zastosowań. Podczas gdy wiatr i fale są podstawą do surfowania, możesz zrobić duży postęp z Stand Up Paddle nawet w doldrums. To sprawia, że sport jest szczególnie interesujący dla jezior śródlądowych, ponieważ tutaj prądy i wpływy wiatru są znacznie niższe niż na wybrzeżu. Ale tutaj również stało się oczywiste w ostatnich latach, że woda stała się znacznie spokojniejsza w ciepłych miesiącach letnich. Idealne warunki do przełączenia się na Stand Up Paddle. W zależności od konstrukcji, wagi i doświadczenia użytkownika, deska może być również używana jako długa deska do surfowania.

Konstrukcja zapewnia bezpieczne stanowisko

Już na pierwszy rzut oka zauważalna jest szerokość desek SUP, które w przeciwieństwie do normalnej deski surfingowej oferują znacznie więcej miejsca na podłodze. Wiosło Stojące o okazałych wymiarach zachwyca również swoją długością. W największej wersji Blumarina Stand up Paddle Ariki 2021 ma około 325 cm. Można go jednak wygodnie przewozić w małym samochodzie, gdyż deska należy do nadmuchiwanych SUPsów. Wykończenie powierzchni różni się również od klasycznej deski surfingowej. Zamiast gładkiej powłoki GRP stosuje się specjalne profile faliste, aby zapobiec poślizgowi w mokrych warunkach. Przemyślany system płetw doprowadza Stand Up Paddle do właściwej równowagi, a niska waga materiału przyczynia się również do tego, że deska SUP jest odporna na przechyły w wodzie. W ten sposób nawet początkujący znajdą najlepsze warunki, aby wyjść z wody do pozycji stojącej.

Wytrzymałe, stabilne i lekkie wiosło stojące
STOJĄCA DESKA ŁOPATKOWA Z SYSTEMEM 3-ŻEBROWYM I DUŻĄ NOŚNOŚĆ

Zalety Stand Up Paddling

Inne zalety deski SUP to niska cena i bezpieczna obsługa zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Ci, którzy używają tej techniki, aby zachować formę, również korzystają z delikatnego treningu całego ciała.

Trening wiosłowania na stojąco, budowanie mięśni, trening wytrzymałościowy
SPORTOWE WIOSŁO STAND-UP DO TRENINGU MIĘŚNI I WYTRZYMAŁOŚCI

Trening budowania mięśni i wytrzymałości

W spokojnych warunkach wodnych i pogodowych transport z wiosłem Stand Up udaje się bez większego wysiłku. Niemniej jednak jednolite ruchy wiosłem przyczyniają się do wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego. Dłuższe trasy z deską zwiększają w ten sposób wytrzymałość, a im bardziej intensywne przejażdżki, tym bardziej ukierunkowane mogą być całe grupy mięśni. Należą do nich na przykład:

  • Części nóg
  • Mięśnie pośladkowe
  • Brzucha
  • Górne i dolne ramiona

Stałe zwiększanie tętna sprzyjają spalaniu tłuszczu, dzięki czemu Stand Up Paddling zyskuje kolejny pozytywny efekt uboczny.

Odkryj na nowo otoczenie

Podczas windsurfingu, surfingu lub kajakarstwa wymagany jest wysoki poziom koncentracji, ponieważ nawet niewielka nieostrożność może prowadzić do utraty równowagi. Inaczej jest w przypadku deski SUP, ponieważ nawet przy silniejszym nachyleniu ciała, jest ona bezpiecznie w wodzie. Umożliwia to zwrócenie większej uwagi na otaczającą przyrodę. Kolejną zaletą jest wysokość stojaka. W wodach chłodnych lub stojących, pomaga utrzymać wystarczającą odległości od powierzchni wody. Zwiększona widoczność zapewnia również możliwość zajrzenia w głąb.

Korzyść

Podsumowując: W ten sposób sportowcy korzystają z wiosłowania na stojąco

  • Lekkie deski z dobrymi opcjami transportu
  • Różnorodne formy użytkowania
  • Sporty wodne na prawie każdym zbiorniku wodnym
  • Transport bez wielkiego wysiłku
  • Trening dla różnych partii ciała i mięśni
  • Dobra kombinacja relaksu i wytrzymałości połączonych z treningiem siłowym
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium