do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rodzajach ogrzewania

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rodzajach ogrzewania

Chcesz wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie, tak, aby dom był ogrzany, ale też zapewne bierzesz pod uwagę koszty z tym związane. Poniższy artykuł pomoże podjąć Ci właściwą decyzję.

Jakie występują podkategorie grzejników elektrycznych?
Jednym z rozwiązań, jeśli chodzi o ogrzanie naszego domu, są grzejniki elektryczne, poniżej kilka ich rodzajów:

- promienniki na podczerwień z obrazem lub zdjęciem  - to bardzo nowoczesne rozwiązanie, coraz częściej wybierane do swoich wnętrz. Dzięki promiennikowi podczerwieni możesz w bardzo krótkim odstępie czasowym uzyskać przytulne ciepło. Ty sam masz możliwość zamontowania tego wydajnego promiennika podczerwieni na ścianach i sufitach. Jest on łatwy w obsłudze dzięki termostatowi. Promienniki podczerwieni imponują niezwykle wydajną technologią i nowoczesnym designem, a do tego możesz dowolnie wybierać spośród wielu wzorów.

- promienniki PVC - elektryczny promiennik podczerwieni to urządzenie, które zamienia energię elektryczną na energię cieplną w postaci promieniowania podczerwonego. Najprościej mówiąc jest to zwykły grzejnik elektryczny, którego powierzchnia po podgrzaniu do setek stopni Celsjusza będzie emitować niewidoczne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone, które jest doskonałym nośnikiem energii cieplnej. Promienniki te montowane są do ściany lub sufitu, dzięki czemu są niewidoczne na pierwszy rzut oka.

- grzejniki konwektorowe - grzejniki konwektorowe to kompaktowe, lekkie i przenośne urządzenie, służące do ogrzewania pomieszczeń. Są większe i wygodniejsze od dawniej używanej  farelki. Często służą do ogrzewania pomieszczeń bez stałego źródła ciepła. Jest łatwy w obsłudze, mobilny, tani i szybko ogrzewa pomieszczenia, jest idealnym rozwiązaniem np. podczas remontu danego pomieszczenia.

- klimatyzatory - zainstalowanie klimatyzatora w domu lub biurze może przynieść wiele korzyści. Pomaga nie tylko schłodzić pomieszczenie latem, ale także pomaga ogrzać pomieszczenie zimą. Niektóre klimatyzatory mogą również oczyszczać powietrze. Klimatyzatory nie tylko zapewniają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale także podnoszą komfort użytkownika i nadadzą pomieszczeniu bardziej nowoczesny wygląd.

- ogrzewanie tarasowe - zainstalowanie ogrzewania tarasowego pozwoli Ci korzystać z własnego tarasu przez większą część roku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń, których zadaniem jest ogrzewanie tarasu.

- ogrzewanie gazowe - ogrzewanie gazowe to tylko jeden ze sposobów na zadbanie o ciepło w domu. Istnieje kilka urządzeń, które pomagają utrzymać właściwą temperaturę
w pomieszczeniach. Istnieją nagrzewnice gazowe, czy też ogrzewacze gazowe. Zazwyczaj jednak do ogrzewania gazowego stosuje się kotły gazowe lub piece gazowe kondensacyjne.

- termostaty – pozwalają one zaprogramować i ustawić właściwą temperaturę w pomieszczeniu. Gwarantuje to, że wykorzystywana jest tylko wymagana energia. Co więcej, termostat pozwala ustawić temperaturę w domu na każdy dzień, a także może pomóc określić, jaka temperatura powinna być w danym pomieszczeniu. To nie wszystko. Warto pamiętać, że odpowiednia regulacja temperatury za pomocą termostatu może przełożyć się bezpośrednio na zużycie energii.

- promienniki przemysłowe - grzejniki przemysłowe to doskonałe rozwiązanie do dużych pomieszczeń. Nie tylko zapewniają komfort i ciepło, ale nie wymagają dużej mocy. Zużycie energii wynikające z ogrzewania grzejnikami przemysłowymi jest bardzo niskie i nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych.

- promienniki szklane oraz lustra - jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania pomieszczenia. Najczęściej stosowane są w biurach lub mieszkaniach. Zbudowane są z paneli szklanych, zwykle osadzonych na ramie aluminiowej oraz izolacji. Zapobiega to utracie ciepła. Ze względu na swój wygląd mogą być ozdobą pomieszczenia. Doskonale będą pasować do każdego rodzaju wystroju.

- kominki elektryczne - tradycyjne kominki nie wszędzie znajdą zastosowanie. Nie można ich montować w mieszkaniach, to przede wszystkim. Nie musisz jednak rezygnować z przyjemnego klimatu, jaki daje ta instalacja. Kominki elektryczne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kominków. Dają ciepło i stwarzają niepowtarzalny klimat we wnętrzu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium