do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Klatka dla królika 2 poziomowa (brązowy) Klatka dla królika 2 poziomowa (brązowy)
Producent: My Animal
Cena: 1 046,97 zł
zobacz więcej

Hodowla małych zwierząt w stodole królików i stajni królików

Trzymanie królików i królików jest życzeniem wielu dzieci. Bliskość zwierzęcia i odpowiedzialność za utrzymanie będą miały pozytywny wpływ na rozwój twoich dzieci. Należy jednak również zwrócić uwagę na odpowiednią dla gatunku postawę królików lub zajęcy. Spełnij życzenie swojego potomstwa, a także zapewnij dobre warunki życia małym zwierzętom, decydując się na zakup wysokiej jakości królika lub stajni królika.

Stajnia królika do domu
KLATKA KRÓLIKA DO DOMU MUSI SPEŁNIAĆ WIELE WYMAGAŃ

Mało czasu? Tutaj na najważniejsze pytania dotyczące stajni królika krótko odpowiedziałem!

Gdzie jest najlepsze miejsce do ustawienia stajni królika?

Najlepiej jest ustawić stajnię królika w cieniu lub półcieniu. Ponieważ króliki mają bardzo grubą sierść, szybko odwodniłyby się w bezpośrednim świetle słonecznym. Należy również zwrócić uwagę na pogodę przy wyborze miejsca.

Jak sprawić, by stodoła królików była odporna na zimę?

Aby optymalnie przygotować stodołę królika na miesiące zimowe, należy ją najpierw dokładnie wyczyścić. Ponadto chroń stajnię królika przed wiatrem i wilgocią. Ponadto dostosuj pościel, wodę i żywność do niskich temperatur.

Które rasy królików nadają się do trzymania?

Na początku należy zadbać o to, aby małe króliki o krótkich włosach. Są one nieco łatwiejsze w pielęgnacji niż długowłose króliki. Niemniej jednak wiele różnych ras wchodzi w rachubę, które różnią się nie tylko wyglądem zewnętrznym,ale także charakterem i zachowaniem.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem stajni królika?

Aby móc zaoferować królikom najlepszy możliwy dom, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii przed zakupem stajni królika. Na przykład wymagany czas, przestrzeń, plany na przyszłość, a nawet wiek dzieci są ważnymi czynnikami.

Informacje i często zadawane pytania dotyczące stajni królika

Szczęśliwe króliki można znaleźć w odpowiednich stajniach. Tymczasem istnieją stajnie królików w szerokiej gamie wzorów:może to być szopa z obudową zewnętrzną lub bez, ogrodzony obszar z małym domem lub wielopiętrowy wariant dla kilku zwierząt. Jeśli zdecydowałeś się trzymać gryzonie na zewnątrz, powinieneś upewnić się, że stodoła jest również dobrze przystosowana do zimnych ułek. Na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej stajni królika, znajdziesz w kolejnych rozdziałach naszego przewodnika.

Hasenstall mit Auslauf für glückliche Kaninchen
WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O WYBORZE ODPOWIEDNIEJ STAJNI DLA KRÓLIKÓW
Wystarczająco duża stajnia królika
STAJNIA KRÓLIKA, KTÓRA OFERUJE WYSTARCZAJĄCO DUŻO MIEJSCA, TO PO PROSTU COŚ DLA DOMU

"Każdy, kto traktuje króliki życzliwie i oferuje im wystarczająco dużą ilość miejsca w wybiegu na zewnątrz, odpowiednie dla gatunku możliwości życia i zatrudnienia, a także atrakcyjną "jaskinię", może cieszyć się zrównoważonymi, zdrowymi i zadowolonymi zwierzętami."

Rozważania przed zakupem stajni królika

  • JA.

   Wysiłek

   Oprócz przytulania i zabawy, należy zaplanować wystarczająco dużo czasu dziennie na opiekę nad królikami i czyszczenie stajni.

Klatka królika z dziobkiem: Aby króliki były odpowiednie dla gatunku, powinny mieć wystarczająco dużo miejsca i ćwiczeń. Dlatego przed zakupem klatki królika upewnij się, że mają niezbędną przestrzeń.

  • II.

   Plany na przyszłość

   Żywotność królików wynosi średnio od 6 do 12 lat. Dlatego wskazane jest, aby od samego początku zastanowić się, kto zajmie się zwierzętami w przypadku choroby lub na wakacjach.

  • III.

   Dzieci

   Chociaż króliki są stosunkowo małymi zwierzętami i często bardzo przytulnymi i zabawnymi, nadal są niezależnymi stworzeniami, a nie zabawkami. Dzieci powinny zatem osiągnąć wiek, w którym rozumieją, jak prawidłowo radzić sobie z królikami.

  • IV.

   Koszt

   Odpowiednie dla gatunku trzymanie królików wymaga nie tylko stajni królików, ale także profesjonalnego sprzętu. Należy zawsze pokrywać początkowe wyposażenie, jak również koszty bieżące paszy, pościeli, zabawki i koszty weterynaryjne.

Wskazówka: Nasze stajnie dla królików MyAnimal są optymalnie dostosowane do potrzeb zwierząt: oferują im chronione obiekty do ćwiczeń, a także miejsca do karmienia, odpoczynku i rekreacji.

2.2 Jak znaleźć najlepszą lokalizację dla klatki królika

Wybór odpowiedniej lokalizacji ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia i zdrowia królików. Ważne jest, aby klatka królika była dostępna przez cały czas. W końcu zwierzęta muszą być karmione codziennie i zaopatrywane w świeżą wodę. Najlepiej jest ustawić obudowę królika we własnym ogrodzie. Przy wyborze lokalizacji należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Hasenstall mit gutem Standort
STAJNIA KRÓLIKA OFERUJE WYSTARCZAJĄCO DUŻO MIEJSCA
Hasenstall MH-20
PASUJE DO KAŻDEGO OGRODU Z DWOMA POZIOMAMI: MH-20 RABBIT STABLE

Cienie lub cienie częściowe

Należy zawsze unikać bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ króliki mają bardzo grubą sierść i mogą odwodnić lub doznać udaru cieplnego, jeśli ciepło jest zbyt wysokie. Dlatego stajnia dla małych zwierząt powinna być zawsze umieszczana w zacienionym lub półcienionym miejscu.

Przy okazji: Drzewa i krzewy zapewniają cień dla stajni królika, ale powinny być regularnie dotykane! Nasze drabiny Craftfull są do tego idealnym wsparciem.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Króliki są wrażliwe na wiatr i deszcz,dlatego obudowa królika powinna być odpowiednio chroniona. Ściana lub przedsionek chroniony przed wiatrem zapobiega przeciągowi, a baldachim chroni przed deszczem. Należy zawsze unikać stałego podlewania, dlatego pościel powinna zawsze pozostać sucha.

Hasenstall mit Dach
DOBRY DACH MA KLUCZOWE ZNACZENIE DLA ODPORNEJ NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE STAJNI KRÓLIKA

❓ Czy wiesz: Właściwy materiał

Nasze stajnie królików MyAnimal są wykonane z wytrzymałego i trwałego drewna sosnowego i przetworzone specjalną impregnacją ochronną. W rezultacie zwierzęta są również dobrze chronione w stodole królików na zewnątrz przy każdej pogodzie! Oczywiście dotyczy to również naszych kurników.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium