do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa wysyłka paczkomaty InPost przy zamówieniu powyżej 100 zł

Orbiteki Crosstrainery


Chcesz zacząć ćwiczyć, ale siłownia Cię nie przekonuje? Wolałbyś wykonywać ćwiczenia w zaciszu swojego domu? Zależy Ci na wyrzeźbieniu całej sylwetki? W takwiele.pl mamy coś dla Ciebie! Orbiteki to idealne rozwiązanie! Zacznij dbać o sylwetkę z takwiele.pl!

Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
 

Indoor Cycling - Trening wytrzymałościowy przy każdym wietrze i pogodzie

Promocja wytrzymałości wymaga regularnych i ciągłych treningów. Kolarstwo w szczególności cierpi na zmieniające się warunki środowiskowe,ponieważ nie każdy ma możliwość przesiędowania się na kryty tor rowerowy w razie wątpliwości. Cykl wewnętrzny zamyka tę kluczową lukę i umożliwia elastyczny i samodzielny trening wytrzymałościowy na rowerze szybkim we własnych czterech ścianach. Hobbystyczni i profesjonalni sportowcy znajdą odpowiednie modele do motywującego programu wytrzymałościowego, który przeciwstawi się każdej pogodzie w Miweba Sports Indoor Cycles!

Trenuj w domu z cyklem wewnętrznym
EFEKTYWNY TRENING W DOMU W CYKLU WEWNĘTRZNYM

Mało czasu? Oto najważniejsze pytania dotyczące cyklu wewnętrznego, na które krótko udzielono odpowiedzi!

Czy cykl wewnętrzny jest kompatybilny z aplikacją?

Aby uzyskać zróżnicowany trening, powinieneś kupić cykl wewnętrzny, który może łączyć się z aplikacją przez Bluetooth. Tutaj możesz wyświetlać dane dotyczące wydajności i jeździć prawdziwymi trasami z domu. Jedną z najpopularniejszych aplikacji jest aplikacja Kinomap.

Na co muszę zwrócić uwagę przy zakupie roweru halowego?

Aby znaleźć odpowiedni cykl wewnętrzny dla siebie, powinieneś zadać sobie kilka pytań przed zakupem: Ile miejsca jest dostępne? Jakie funkcje powinien zawierać rower? Ile osób korzysta z roweru treningowego? Jak intensywnie korzystamy ze sprzętu fitness? Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania na pewno podejmiesz właściwą decyzję.

Dla kogo cykl wewnętrzny jest właściwym wyborem?

Rower kryty nie znajduje się już wyłącznie w siłowniach. Również w treningu domowym jest stosowany coraz częściej. Ponieważ jest skierowany zarówno do początkujących, jak i profesjonalistów. Jako alternatywa dla długiej jazdy na rowerze, gdy pogoda się pogarsza lub jako sesja treningowa po stresującym dniu w pracy. Wszechstronny jest w stanie wykonać każde zadanie.

Ile kilogramów powinno ważyć koło zamachowe?

Koło zamachowe jest najważniejszym elementem w cyklu wewnętrznym. Zakres waha się od 3 kg – 25 kg. Podczas gdy koła zamachowe do 10 kg są częściej używane do lekkich sesji wytrzymałościowych, zalecamy cięższe koło zamachowe do częstego użytkowania. Ponieważ im cięższe koło, tym lepsza koncentryczność.

Informacje i najczęściej zadawane pytania dotyczące cyklu wewnętrznego

Kiedy na zewnątrz robi się niewygodnie, nawet doświadczeni rowerzyści wolą zostać w domu. Jeśli nadal nie chcesz obejść się bez prozdrowotnego treningu siłowo-wytrzymałościowego, znajdziesz odpowiedni sprzęt sportowy w cyklu halowym. Pierwotnie zaprojektowane dla branży zdrowia i fitness, trenażery rowerowe są teraz kompaktowe, a tym samym stanowią prawdziwą alternatywę treningową dla własnych czterech ścian.

Rower kryty z zestawami kołowymi transportowym
WSZYSTKIE INFORMACJE O WŁAŚCIWYM TRENINGU Z CYKLEM WEWNĘTRZNYM
sportowa kobieta trenuje na rowerze halowym
WYDAJNY TRENING CARDIO W DOMU: NIE MA PROBLEMU Z ROWEREM HALOWYM!

Niezależnie od tego, czy chodzi o spalanie tłuszczu, wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, ergo, zdrowie czy mięśnie - jazda na rowerze halowym nie niesie ze sobą prawie żadnego ryzyka. Jednocześnie trening na rowerze halowym jest bardziej wydajny niż jazda na rowerze na zewnątrz.

 

Indoor Cycling: Inspirowane sportami wyczynowym

Cykle halowe są integralną częścią centrów widowiskowych, siłowni i obiektów rehabilitacyjnych od 1970 roku. Profesjonalni piłkarze, rowerzyści, sportowcy i współpracownicy pokrywają część potrzeb treningowych poprzez jazdę na rowerze domowym. Rowery szybkościowe są również ugruntowane w dziedzinie sportu rekreacyjnego i zdrowotnego i coraz częściej podbijają salony. Podobnie jak zwykła jazda na rowerze, trening ze sprzętem fitness obejmuje ruch pedałowania, który napędza rower. W przypadku cykli wewnętrznych jest to koło zamachowe,które waży do 25 kg w zależności od modelu. Połączenie między korbą a kołem odbywa się za pomocą łańcucha lub paska. To właśnie tutaj leży jedno z najważniejszych kryteriów wyróżniających rowery ze sprzętem wolnobieżnym. Gdy koło zamachowe jest w ruchu, nie ma automatycznego odłączania. Tak więc pedały zawsze ciągną i zachęcają mięśnie nóg do dalszego podążania za rytmem nawet podczas krótkich oddechów. Cykle wewnętrzne mają na celu odtworzenie efektu kolarstwa szosowego tak autentycznie, jak to możliwe, co osiąga się dzięki dodatkowym opcjom regulacji poziomu oporu.

Rower szosowe w domu

Ze względu na wydajne przenoszenie mocy, podczas treningu osiągane są wysokie prędkości. Im silniejszy skok pedału, tym więcej energii jest uwalniane na drodze. Dzięki rowerowi szosowemu zwiększony wysiłek i duże przełożenie zapewniają szybką lokomocję. Zmiana biegów przejmuje zadanie ułatwienia rozruchu z postoju. Gdy kadencja wzrośnie, warto przełączyć się na wyższe biegi. Chociaż wymagany wysiłek wzrasta tutaj, tempo również zauważalnie wzrasta w rezultacie. "Wychodząc z siodła", masa ciała może przynieść dodatkową moc pedałom; tak jak zawodowi rowerzyści pod górę. Ponadto zaletą jest "aktywne ciągnięcie", w którym zaangażowane stopy na przemian schodną w dół i wykonują ruch ciągnący po drugiej stronie, aby rozwinąć pełny zakres usług. Ten atrybut pojawia się również w kolarstwie halowym, co sprawia, że rower treningowy jest jeszcze bardziej interesujący dla sportowców wytrzymałościowych.

Sportliche Frau trainiert auf einem Indoor-Cycle
POCZUJ PRAWDZIWE UCZUCIE ROWERU WYŚCIGOWEGO NA ROWERZE SZYBKIM W DOMU

Trening cardio z rowerem treningowym

Uczucie roweru szosowego to nie tylko coś dla wyczynowych sportowców. Rower treningowy podąża za podejściem spełniającym każdy poziom wydajności. Nawet powolne ruchy opłacają się przy regularnym stosowaniu i pomagają wzmocnić układ sercowo-naczyniowy. Poprzez ruch nóg mięśnie serca są adresowane bezpośrednio, co udaje się poprzez zwiększone krążenie krwi. Ćwiczenia na rowerze halowym również promują budowanie siły i zwiększają wytrzymałość. Z punktu widzenia medycyny sportowej rodzaj ruchu jest często określany jako trening cardio.

 

Trening cardio dla zdrowia:

Jednostki ruchu wytrzymałościowego, które są wykonywane przez ponad 10 minut na raz, należą do obszaru treningu cardio. Obciążenie treningowe zwiększa tętno i tym samym ma bezpośredni wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto zwiększa się nośność dużych grup mięśni, a rytm oddychania i układ sercowo-naczyniowy również korzystają z regularnego treningu domowego.

To odróżnia cykle wewnętrzne od ergometrów i rowerów szybkościowych

Prozdrowotny charakter kolarstwa został wcześnie dostrzegowany w dziedzinie medycyny sportowej. W bezpiecznej pozycji siedzącej ciężar ciała przesuwa się do siodła, a tym samym odciąża mięśnie nóg o prawie 80 procent. Osłabiona struktura tkankowa może być starannie odbudowana poprzez lekkie sesje treningowe, dlatego jazda na rowerze stacjonarnym jest doceniana w różnych branżach. Ale są różnice, ponieważ rower rowerowy w pomieszczeniach wyróżnia się z podobnych projektów. Nawet jeśli nie ma prawie żadnych różnic wizualnych między ergometrem, rowerem szybkim lub rowerem treningowym, każdy sprzęt sportowy jest ukierunkowany na różne cele treningowe.

Cykl wewnętrzny lub ergometr

Rower treningowy należy do grupy urządzeń wytrzymałościowych,które są obsługiwane z naprzemiennymi interwałami wydajności. Wszystko zależy od siły wywieranej przez użytkownika, który może przejść do limitu na dużym dystansie. Tętno wzrasta w szybszym tempie i maleje, gdy tylko aktywne kopnięcie zostanie spowolnione. Z drugiej strony ergometr działa ze stałą częstotliwością. Zintegrowany komputer mierzy impuls i reguluje magnetycznie sterowany system oporu. Przy szybszym kopaniu opór maleje, a układ sercowo-naczyniowy pracuje na stałym poziomie. Jeśli wolisz ten rodzaj treningu wytrzymałościowego, w naszej kategorii ergometr znajdziesz odpowiedni sprzęt sportowy.

Indoor Cycle vs. Speedbike

Z technicznego punktu widzenia nie ma prawie żadnych różnic między rowerem treningowym a rowerem szybkim. Intensywne sesje treningowe są łatwo możliwe na obu urządzeniach, ale bardziej chodzi o grupy docelowe. Jak sama nazwa wskazuje, rowery szybkościowe są zaprojektowane z myślą o dużym zakresie prędkości. Główny nacisk kładziony jest na sprinty,które są wykonywane na stosunkowo krótkim dystansie. Z kolei kolarstwo halowe opiera się na jednostkach wytrzymałościowych,które promują rozwój siły i kondycji, a jednocześnie stymulują spalanie tkanki tłuszczowej.

Możliwe zastosowania roweru treningowego

Kolarstwo halowe stało się trendem fitness poprzez trening grupowy. Nawet dzisiaj rowery w większych studiach są ustawione obok siebie i wyrównane w tym samym kierunku widzenia. Zgodnie z instrukcjami trenera wszyscy uczestnicy szkolili się na tych samych warunkach; od lekkich ćwiczeń rozgrzewkowych po intensywne jednostki ćwiczeń. W dzisiejszych czasach rower halowy może być używany w znacznie bardziej zróżnicowany sposób, ponieważ technologia stała się inteligentniejsza. Wyrafinowana lekka konstrukcja, mechanizmy składane i rolkowe oraz praktyczne wymiary produktu umożliwiają ustawienie go w niemal każdym miejscu. Ponadto istnieją inne funkcje, które obejmują oferowane tutaj modele własnego komputera i urządzeń trzymających tablety i smartfony.

Zaawansowany trening z Trimradem

Potocznie cykl wewnętrzny jest często określany jako koło trymowe. Począwszy od "trendu fitness" z 1970 roku, rowery treningowe służyły do integracji ćwiczeń sportowych z normalnym życiem codziennym. Zarówno w grupie, jak i w pojedynkę, koncepcja sukcesu opierała się na bezpłatnym projekcie treningowym. Kolarstwo halowe nadal kieruje się tą zasadą przewodnią, ponieważ nacisk kładziony jest zawsze na interesy użytkownika. Czynności biurowe pozwalają mięśniom nóg zwisać w czasie, a to ma również wpływ na układ krążenia. Aby zwiększyć krążenie krwi, wystarczy nawet lekki trening nagromadzenia, z którym poruszane są nogi. Regularne pedałowanie na rowerze halowym pomaga poprawić krążenie krwi w organizmie. Trening jest wart zachodu na starość, co jest łatwo możliwe dzięki urządzeniom do siedzenia i trzymania. Po urazach sportowych wskazane jest również wykonanie delikatnych dla stawów jednostek na rowerze treningowym.

Trenuj w cyklu wewnętrznym z opaskami treningowymi
TRENING JAZDY NA ROWERZE HALOWYM JEST JESZCZE BARDZIEJ SKUTECZNY DZIĘKI OPASKOM TRENINGOWYM
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium