Dzieci Jaguara
Kod produktu: 668348 [25609784]
Tomik wyjątkowej poezji autorstwa Agnieszki Dąbek. Dzieci Jaguara to osobiste, literackie połączenie serca z pulsem wszechświata.
Wystaw opinię o produkcie
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest TAKWIELE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
Opis
Tomik wyjątkowej poezji autorstwa Agnieszki Dąbek.
Dzieci Jaguara to osobiste, literackie połączenie serca z pulsem wszechświata.
To sen o śladach naszych zeszłych wcieleń, szepty pradawnych drzew, szelest kroku jaguara w cieniu nocy.
Natura jest przewodnikiem, każdy wers dotyka lekko, przenikając głęboko.
Autorka zabiera nas tam, gdzie cisza mówi więcej niż dźwięk, a następny krok odsłania kolejną warstwę tego, co zapomniane.
Tutaj czas jest mgłą, która oplata sny i rzeczywistość w jedną, nieodgadnioną opowieść.
Dzieci Jaguara to pieśń o poszukiwaniu siebie, o zanurzeniu się w cichym tańcu między drzewami, wśród śladów przodków i gwiazd.
Na rozdrożu czeka stara kobieta z wilkiem, strażniczka drogi, która prowadzi nas tam, gdzie musimy dotrzeć.
Mój ojciec to Białe Pióro, szaman z południowej góry, tak mówiono o nim, jeszcze przed moimi narodzinami. Pamiętam włosy mojej matki z plemienia Kruków, córki Szarego Wilka, jej imię Krucze Spojrzenie. Ojciec miał dłonie pachnące dymem z wielu ognisk. Żegnał nas w tym samym spojrzeniu, ilekroć wyruszał w wielką zimę tak nazywaliśmy czas, kiedy ogień płonął w ukryciu. Pamiętam taniec kobiet, kroki matki, rytm jej oddechu, lecz oczy, oczy te odeszły w snach kogoś innego. Zostało tylko spojrzenie ojca, kiedy wychodził, by już nie wrócić. Nie wiem dlaczego to zapisało się w łonie kobiety, jakie słowa opowiedzą dziś historię nas samych. Nie chwytam ich w locie, nie próbuję zatrzymać, choć witam je łzami i pozwalam odejść w uśmiechu. Tylko tak mogą znów pojawić się, pokazać ci fragment tego, kim jestem. Agnieszka Dąbek
Oprawa twarda, kolorowe ilustracje.
Autorzy: Agnieszka Dąbek
EAN: 9788367459730
Ilość stron: 58
ISBN: 9788367459730
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2024
Wydawnictwo: Ezo Oneir
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.