Polacy ratujący Żydów w dystrykcie lubelskim
Kod produktu: 625060 [24842776]
Publikacja przybliża problematykę związaną z ratowaniem Żydów przez Polaków w dystrykcie lubelskim w latach 1939-1944 r. Prezentuje portret zbiorowy Sprawiedliwych dla tego terenu, jak też przedstawia wybrane indywidualne historie osób ratujących - zarówno tych, którzy otrzymali odznaczenie Yad Vashem, jak też tych, którzy nie zostali nim uhonorowani.
Wystaw opinię o produkcie
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest TAKWIELE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
Opis
Publikacja przybliża problematykę związaną z ratowaniem Żydów przez Polaków w dystrykcie lubelskim w latach 1939-1944 r. Prezentuje portret zbiorowy Sprawiedliwych dla tego terenu, jak też przedstawia wybrane indywidualne historie osób ratujących - zarówno tych, którzy otrzymali odznaczenie Yad Vashem, jak też tych, którzy nie zostali nim uhonorowani. Większość wybranych przypadków dotyczy pomocy udzielanej na wsi, ponieważ na tym obszarze wsparcie dla ludności żydowskiej było największe. Opracowanie w przystępny sposób omawia kwestię polskich strategii pomocy, niezinstytucjonalizowanych, ale zorganizowanych działań podejmowanych przed powstaniem Rady Pomocy Żydom Żegota oraz niemieckich represji na Polakach za udzielanie wsparcia ludności żydowskiej. Praca jest bogato ilustrowana. Powstała we współpracy z regionalistami i pasjonatami "małych ojczyzn".
Autorzy: Rafał Drabik, Alicja Gontarek
Data premiery: 2024-05-22
EAN: 9788382299083
Format: 240x168 mm
Ilość stron: 376
ISBN: 9788382299083
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2024
Wydawnictwo: IPN
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.