Poselstwa do królów rodaków
Kod produktu: 619334 [24713937]
Tematyka publikacji dotyczy problemów praktycznie dotychczas nieprzebadanych w polskiej historiografii. Są one związane z funkcjonowaniem demokracji bezpośredniej, w jej [] międzysejmowym wymiarze.
Wystaw opinię o produkcie
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest TAKWIELE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
Opis
Tematyka publikacji dotyczy problemów praktycznie dotychczas nieprzebadanych w polskiej historiografii. Są one związane z funkcjonowaniem demokracji bezpośredniej, w jej [] międzysejmowym wymiarze. Poselstwa wysyłane przez szlachtę z różnego typu sejmików, jak też zjazdów związanych ze zwoływaniem pospolitego ruszenia (okazowania, popisy) niewątpliwie stanowiły swoisty suplement do opinii wyrażanych przez lokalne społeczności w instrukcjach, w które wyposażano posłów wysyłanych na sejm walny. []
Recenzowana książka, poświęcona dziejom wewnętrznym Rzeczypospolitej w drugiej połowie XVII wieku, jest kolejną ważną pracą prof. Leszka A. Wierzbickiego. Znacznie poszerza stan wiedzy na temat aktywności szlachty koronnej w czasach panowania Michała Korybuta Wiśniowieckiego i Jana III Sobieskiego, jak też przynosi szereg nowych informacji o stosunku narodu politycznego do wielu bieżących problemów z zakresu polityki, wojskowości, ekonomii, czy też prawa. Wykorzystano w niej szereg źródeł, które nie funkcjonowały dotąd w obiegu naukowym.
Z recenzji
dr. hab. Konrada Bobiatyńskiego
Zakład Historii Nowożytnej Uniwersytetu Warszawskiego
Autorzy: Leszek Andrzej Wierzbicki
EAN: 9788322796429
Format: 248x185 mm
Ilość stron: 296
ISBN: 9788322796429
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2024
Wydawnictwo: UMCS
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.