Rzeki ogniste Antologia polskiej poezji...
Kod produktu: 503047 [18763207]
W prezentowanej antologii Krzysztof Andrzej Jeżewski, poeta, tłumacz, eseista, norwidolog i pisarz muzyczny, gromadzi polskie utwory poetyckie z ostatnich dwóch stuleci, w których mniej lub bardziej wyraźnie pobrzmiewają echa katastrofizmu. Jak zauważa autor zbioru: Cechą charakterystyczną katastrofizmu polskiego jest jego doniosłość uniwersalna.
Wystaw opinię o produkcie
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest TAKWIELE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
Opis
W prezentowanej antologii Krzysztof Andrzej Jeżewski, poeta, tłumacz, eseista, norwidolog i pisarz muzyczny, gromadzi polskie utwory poetyckie z ostatnich dwóch stuleci, w których mniej lub bardziej wyraźnie pobrzmiewają echa katastrofizmu. Jak zauważa autor zbioru: Cechą charakterystyczną katastrofizmu polskiego jest jego doniosłość uniwersalna. Obejmował on zawsze całość problemów ludzkich, był wyczulony na wielkie przemiany polityczne, społeczne, ekonomiczne, psychologiczne i religijne, które nawiedzały ludzkość, zapowiadał o wiele wcześniej wydarzenia, które miały nadejść. Uczył, jak stawić czoła rzeczywistości, a nie ratować się ucieczką. Czy zatem w tej pesymistycznej wizji końca dziejów, która pobrzmiewa w lirykach największych polskich poetów, da się mimo wszystko dostrzec cień nadziei dla współczesnej ludzkości? Zainteresowanych odpowiedzią na to pytanie miłośników poezji i nie tylko zapraszamy do lektury.
Autorzy: Jeżewski Krzysztof Andrzej
EAN: 9788381805995
Ilość stron: 312
ISBN: 9788381805995
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.